dzbanek filtracyjny

Brita Maxtra

Filtry dzbankowe są w miarę popularnym sprzętem kuchennym i nie można się za bardzo temu dziwić, gdyż są one dość tanie i wygodne.

Wkład Brita Maxtra
Wkład Brita Maxtra

Jedne z najbardziej znanych filtrów dzbankowych to filtry do wody Brita Aluna oraz Brita Aluna XL wyposażone we wkłady filtrujące Brita Maxtra. Dużą zaletą tych filtrów dzbankowych jest fakt, iż wkłady Brita Maxtra można zakupić nawet w hipermarketach lub niektórych supermarketach. Wkład filtrujący Brita Maxtra redukuje zawartość chloru oraz twardość wody poprawiając tym samym jej smak. Ponadto wkład Brita Maxtra całkowicie eliminuje metale ciężkie, takie jak ołów, miedź oraz aluminium, co bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wydajność pojedynczego wkładu filtrującego Brita Maxtra wynosi od 100 do 150 litrów wody i jest uzależniona od jakości wody lokalnej.

Zadano mi dziś pytanie, czy można do filtra dzbankowego Brita wsadzić inny wkład niż Brita Maxtra. Oczywiście, że można.

6 komentarzy

  1. Czy lepiej jest kupić filtr dzbankowy firmy Brita taki jak Brita Aluna czy też filtr dzbankowy Anna? Z tego co widziałam w sklepach internetowych to dzbanki filtrujące Brita są trochę droższe, ale czy są lepsze? Jak jest z dostępnością wkładów do filtrów dzbankowych Anna? Skoro wkłady filtrujące Brita Maxtra można kupić nawet w hipermarketach to czy podobne wkłady przeznaczone do filtrów Anna również można nabyć bez problemu?

  2. Ja mam inne pytanie. Czy do filtrów dzbankowych firmy Brita pasują jedynie wkłady Brita Maxtra czy można tam włożyć inne wkłady filtrujące? Widziałem w sklepie internetowym zestaw, w skład którego wchodzi dzbankowy filtr do wody Brita Aluna oraz 4 wkłady filtrujące Brita Maxtra. Cena tego zestawu jest bardzo atrakcyjna, ale później jeden wkład kosztuje 18 złotych.

  3. Brita sprawie wrażenie lepiej wykończonego dzbanka niż Anna, jednak pod względem funkcjonalnym praktycznie się nie różni. Anna jest tańsza po to polski produkt. Do dzbanków z filtrem maxtra nie pasuje żaden inny filtr, natomiast clasic był wymienny z filtrem Anna, chociaż teraz nie wiem czy producent Anny też nie zablokował możliwości korzystania z innych filtrów.

  4. Oj, widzę, że dawno nikt tu nie pisał, ale ceny wkładów Brita Maxtra za bardzo nie uległy zmianie. Co więcej, teraz są nawet jakieś ciekawe promocje w stylu 3+1, przez co Brita Maxtra wychodzi nawet taniej. Ja właśnie kończę swoją przygodę z filtrem dzbankowym i przesiadam się na odwróconą osmozę. Przeczytałem masę recenzji filtra do wody Puricom Stella napisanych przez blogerki kulinarne. Mało tego, część z nich też wcześniej korzystała z filtrów dzbankowych z wkładami Brita Maxtra i po przejściu na odwróconą osmozę były zachwycone. Zobaczymy, czy i ja będę. Dam znać.

  5. Czy można do dzbanka Brita wstawić inny wkład niż Brita Maxtra? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. Romcio, oczywiście, że można włożyć inny wkład niż Brita Maxtra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.