dystrybutor wody

Dwa rodzaje dystrybutorów wody

Do niedawna można było śmiało powiedzieć, iż dystrybutory wody kojarzą się wszystkim ludziom jedynie z urządzeniami wyposażonymi w duży baniak z wodą montowany od samej góry. Jest to dość popularna maszyna stawiana w wielu budynkach, taki jak apteki, przychodnie czy urzędy.

Dystrybutor wody
Dystrybutor wody pozbawiony baniaka, którego działanie jest uniezależnione od dostawcy.

Coraz częściej można zaobserwować takie dystrybutory wody w prywatnych gabinetach lekarskich. Umożliwiają one pacjentom spożycie bardzo czystej i smacznej wody. Niestety dystrybutory wody z baniakami posiadają poważną wadę polegającą na uzależnieniu od dostawcy baniaków wypełnionych czystą wodą. Takiego urządzenia nie można po prostu wstawić do swojego budynku czy biura i zapomnieć. Na całe szczęście od pewnego czasu jest na to pewien sposób. Wystarczy zakupić i zainstalować dystrybutor wody pozbawiony baniaka, podłączany bezpośrednio do źródła wody. Tego typu rozwiązania posiadają wbudowany filtr odwróconej osmozy odpowiedzialny za uzdatnianie wody, a także inne urządzenia służące między innymi do schładzania lub podgrzewania przefiltrowanej wody.

W internecie można napotkać przeróżne opinie o rozwiązaniach tego typu i przed dokonaniem zakupu warto skrupulatnie rozważyć wszelkie za i przeciw. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż podstawowym ograniczeniem dystrybutorów wody wyposażonych w osmotyczne filtry do wody jest konieczność montażu w miejscu z bezpośrednim dostępem do źródła wody. Dlatego też jeżeli chcesz w swojej firmie lub biurze zainstalować dystrybutor wody i posiadasz dostęp do źródła wody, wówczas w ogóle nie powinieneś rozważać opcji z baniakami.

2 komentarze

  1. Mi dystrybutory wody kojarzę się tylko z baniakami wody. Nigdzie nie spotkałem dystrybutora wody bez baniaka, który byłby podłączony do ujęcia wody. To musi być bardzo mało popularne rozwiązanie. Poza tym kto ma ujęcie wody akurat w miejscu, gdzie chce postawić dystrybutor wody?

  2. Dystrybutory to bardzo mądry i ważny wynalazek w miejscach gdzie w lato czasem nie da się wytrzymać (szpitale itp).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.