erie iqsoft zmiekczacz wody

Erie IQsoft Eco – innowacyjny zmiękczacz wody na polskim rynku

Erie Water Treatment zaskoczyło dystrybutorów i klientów wprowadzając na rynek urządzenie w znacznym stopniu różne od tych, które znaliśmy do tej pory. Dowiedz się, czym jest zmiękczacz wody, który stał się prawdziwą rewolucją w branży uzdatniania wody.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Firma Erie to zdecydowany pionier w branży uzdatniania wody. W procesie projektowania, obmyślania rozwiązań i tworzenia linii Erie IQsoft Eco głównym punktem była łatwość montażu i serwisu. Do tego dążyli inżynierzy i projektanci.

Przed wysyłką urządzeń każdy zmiękczacz wody przechodzi specjalistyczne testy. Każda głowica jest ręcznie podłączana do wody. Obudowy są dokładnie sprawdzane. Specjaliści kontrolują szczelność komponentów. W rezultacie otrzymujemy zmiękczacz wody w pełni gotowy do podłączenia i pracy.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Seria zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco składa się z 4 modeli przystosowanych kolejno do dostarczania miękkiej wody w domach zamieszkałych przez: dwie, trzy, cztery, a nawet pięć osób. Jest kilka absolutnie istotnych zalet łączących te urządzenia. Należą do nich: głowica działająca w oparciu o elektrozawory, monosferyczne złoże jonowymienne, wieloletnia gwarancja, alarm poziomu soli, system zabezpieczający przed zanikiem prądu, kompaktowa obudowa i łatwa obsługa. Sam producent podkreśla, że ważną zmianą było wprowadzenie dwuliniowego, podświetlanego zegara zapewniającego łatwy odczyt informacji z wyświetlacza nawet w ciemnych miejscach.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Sterowniki zmiękczacza wody produkowane są w Belgii. Ich projekt został wykonany specjalnie z myślą o linii Erie IQsoft Eco. Kolanko przelewowe zabezpiecza urządzenie przed przelaniem w trakcie uzupełniania wody w zbiorniku solanki.

Projektanci pomyśleli o rozwiązaniu zapobiegającym tworzeniu się mostów solnych w zbiorniku solanki. Uzupełnianie zbiornika zachodzi 15 minut przed każdą regeneracją. Badania wykazały, że to wystarczający czas do stworzenia odpowiedniego roztworu solanki.

Użytkownicy często zapominają o uzupełnianiu soli w zbiorniku. I na to znalazł się sposób. Alarm poziomu soli sam poinformuje o jej deficycie. Do tego Erie IQsoft Eco zużywa bardzo małe ilości wody i soli potrzebne do regeneracji.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Obudowa zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco została stworzona nie tylko z myślą o ładnym, nowoczesnym wyglądzie, ale też możliwości montażu urządzenia nawet w bardzo małych przestrzeniach. Wyprofilowanie pokrywy zbiornika solanki pozwala na zamontowanie zmiękczacza wody nawet we wnękach.

Podsumowując. Wprowadzone innowacje z pewnością zmienią myślenie o nowoczesnym zmiękczaczu wody. Mimo wysokiej ceny warto przemyśleć tę propozycję Erie. Wysoka jakość, testy urządzeń i rozwiązania zapobiegające awariom sprawiają, że Erie IQsoft Eco może być jednym z najlepszych wyborów. Oprócz szeregu wyżej wymienionych zalet należy też wspomnieć o gwarancji. Na obudowę i butlę ciśnieniową Erie zapewnia aż 10 lat gwarancji. Na głowicę sterującą zmiękczacza wody gwarancja wynosi 5 lat, a na elektronikę 3 lata. Sam producent mówi o zmiękczaczach wody tej linii: “Małe rozmiarem, ale wielkie wydajnością” – te słowa można uznać za najlepsze podsumowanie zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco.

Poniżej znajdują się sugerowane ceny w dniu premiery zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco:
Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9 – 3 115,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12 – 3 190,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18 – 3 340,00 zł, zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 – 3 565,00 zł

14 komentarzy

 1. Witam, zastanawiam się nad zmiękczaczem wody Erie IQsoft Eco 26. Wiem, że kosztuje kupę kasy, ale jestem w stanie zapłacić za wysoką jakość, długą gwarancję i europejski rodowód. Czy jest obecnie na rynku jakiś zmiękczacz wody, który jest w stanie konkurować z modelem Erie IQsoft Eco 26?

 2. Super, że przed wysyłką sprawdzają jeszcze, czy dany uzdatniacz działa. Mało która firma się w ten sposób szanuje niestety.

 3. Kic, nie dziw się, że sprawdzają przed wysyłką dokładnie każdy zmiękczacz wody, skoro są to urządzenia klasy premium. Takich zmiękczaczy wody nie było jeszcze do tej pory na polskim rynku. Alternatywą może być chyba tylko zmiękczacz wody Ecoperla Vita, który też ma być w pełni produkowany w Europie i ma być również produktem klasy premium. Ma być dostępny w sprzedaży już niebawem no i będzie trochę tańszy niż Erie IQsoft Eco.

 4. No nie było, ale dobrze, że technika idzie do przodu, bo w końcu ludzie też oczekują coraz więcej – nie ma co się oszukiwać.

 5. Ceny nieziemskie, to prawda. Za najmniejszy zmiękczacz wody IQsoft Eco 9 ponad 3 tysiące złotych? Kwota robi wrażenie. Z drugiej strony największy model IQsoft Eco 26 kosztuje tylko kilkaset złotych więcej, co nie jest już taką niebotyczną kwotą. Według mnie zmiękczacz wody IQsoft Eco 26 jest dobrym wyjściem dla bardziej zamożnych.

 6. Może i jest to wyjście dla bardziej zamożnych, ale nikt mi nie powie, że co miesiąc nie można odkładać pewnej kwoty, żeby sobie w końcu takie urządzenie kupić.

 7. Szkoda tylko, że są one tak drogie, bo zwykły “Kowalski” sobie na taki zmiękczacz pozwolić nie może.

 8. Super, że teraz w większości zmiękczaczy można zostać poinformowanym o niskim poziomie soli – świetny sposób dla zapominalskich.

 9. Nawet ładnie się prezentują. Szkoda tylko, że te ceny są nie z tej ziemi. ale cóż, może się coś zmieni.

 10. Marianna, zmiękczacze wody raczej kupuje się podczas stawiania chałupy, więc kasy się na nie nie odkłada. Rzadko kiedy ludzie kupują zmiękczacz wody do już wybudowanego i zamieszkałego domu. Ja jak się będę budować to na pewno zmiękczacz wody kupię już na etapie wykańczania domu i prawdopodobnie wybiorę właśnie Erie IQsoft Eco 26, jeśli nie wyjdzie coś ciekawszego.

 11. Do pana Romana: moim zdaniem nie masz się co zastanawiać, tylko kupuj ten zmiękczacz, bo jest warty swojej ceny.

 12. Grzegor – ludzie oczekują coraz bardziej rozwiniętej techniki, a tak na prawdę sami nie są w stanie czasem iść z tą techniką do przodu.

 13. mariana – a mogę zapytać ile Ty zarabiasz, że co miesiąc niby możesz pozwolić sobie na odkładanie paru stów? Zazdroszczę.

 14. Rozglądam się za jakimś zmiękczaczem wody i moją uwagę przykuł właśnie Erie IQsoft Eco 26. Wygląda bardzo fajnie, jest wydajny i europejski. Na minus na pewno można zaliczyć cenę, ale tak jak ktoś wyżej napisał, to jest żaden koszt przy stawianiu całego domu. Można oczywiście przyoszczędzić i wziąć choćby zmiękczacz wody WaterMark 30, ale to nie jest produkt europejski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.