filtracja wody w domu

Filtry do wody

Ciężko jest określić każdą funkcję urządzeń filtracyjnych ze względu na ich szerokie zastosowanie. Filtry do wody możemy bowiem podzielić na filtry domowe oraz filtry przemysłowe. Różnią się one przede wszystkim wydajnościami, w jakich mogą pracować.

Filtr FT-Line-3
Filtr FT-Line-3

Domowe filtry do wody również dzieli się na szereg różnych podkategorii, takich jak filtry zmiękczające zwane również zmiękczaczami, filtry odżelaziające czy też na przykład filtry pralkowe. Rodzajów domowych filtrów do wody jest naprawdę sporo. Generalizując można powiedzieć domowe filtry do wody poprawiają jakość wody w domu. Niektóre są stworzone jedynie do usuwania żelaza, inne do pozbywania się manganu. Są również filtry do wody, których jedynym zadaniem jest zmniejszanie twardości wody. Jeśli zależy nam jedynie na bardzo czystej i zdatnej do picia wodzie w kuchni, najlepiej będzie swoją uwagę skupić na filtrach osmotycznych. Są to filtry do wody montowane pod zlewem, dzięki którym woda przeznaczona do spożywania zostanie uzdatniona do takiego stopnia, że można tę wodę nazwać ultraczystą. Odwrócona osmoza, bo tak nazywamy filtry osmotyczne, to gwarancja dobrego smaku, lepszego zdrowia i samopoczucia. Warto zainwestować w takie filtry do wody.

2 komentarze

  1. Polecam filtry AQUAPHOR – sporo tańsze a faktycznie czyszczą wodę idealnie. AQUAPHOR to jakaś amerykańska firma, do Polski chyba dopiero wchodzi, ale w Niemczech każdy ich zna.

  2. Jednym ze sposobów uzyskania czystej wody jest destylacja. Kilkaset lat temu czystą wodę można było uzyskać z deszczu i śniegu. Było możliwe dlatego, że nie było przemysłu, nie były stosowane pestycydy itp. Obecnie woda deszczowa jest kwaśna i zapylona i jej picie bez przegotowania grozi skażeniem organizmu. Woda morska natomiast nigdy nie nadawała się do spożywania ze względu na zbytnie zasolenie. Ziemska skorupa to ponad 2200 różnych minerałów, tworzą one skały i uczestniczą w naturalnych procesach materii organicznej. Minerały te mają różną budowę chemiczną ale tylko niektóre z nich łatwo rozpuszczają się w wodzie. Najłatwiej rozpuszczalnym w wodzie pierwiastkiem jest (NaCl) czyli chlorek sodu inaczej sól kuchenna, której na co dzień używamy w domu.

    Innym przykładem rozpuszczalnych w wodzie skał mineralnych są wapienie, których nie brakuje w skorupie ziemskiej. Te skały są największym źródłem wapienia i magnezu. Woda, w której jest dużo magnezu i wapienia jest twarda i sprzyja osadzaniu się kamienia na urządzeniach mechanicznych takich jak: pralki, czajniki itp. Dobrym pomysłem na zapobieganie osadzania się kamienia wydają się być odżelaziacze wody, które usuwają z wody nadmiar żelaza i manganu. Przykładem skały w ogóle nie rozpuszczalnej w wodzie jest z kolei granit z którego zbudowane są najwyższe góry w Polsce Tatry.

    Jeśli minerał jest solą chemiczną to w momencie jej zetknięcia z wodą następuję rozpad na aniony i kationy. Co ciekawe wśród kationów pojawiają się pierwiastki potrzebne nam do życia stąd pochodzi nazwa pierwiastki życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.