czy katalogowanie stron internetowych wciąż jest skuteczne

Katalogi wciąż skuteczne?

Około miesiąca temu postanowiłem zrobić test skuteczności dwudziestu kilku katalogów internetowych, które należą do mnie lub do których mam dostęp. Co z owego testu wyszło?

Dodając wpisy zastosowałem identyczny tytuł, aby sprawdzić w jakiej kolejności pojawią się w wyszukiwarce. Poza tym najłatwiej było w ten sposób sprawdzić czy efektem będzie filtr. Ponadto hasło to nie należało do najtrudniejszych. Dużo łatwiej jest na przykład sprawdzić hasło, powiedzmy, membrany osmotyczne niż filtry do wody. Jak już wspomniałem, zostało dodanych nieco ponad 20 wpisów. Podstrony w katalogach wylądowały dość wysoko, nie będę podawać dokładnych pozycji. Efektem ubocznym jest filtr strony katalogowanej na dane hasło. Wystarczyło więc około 20 katalogów stron by otrzymać filtr.

Pozostają więc dwie możliwości. Albo samo katalogowanie w odpowiednio wyselekcjonowanych, silnych katalogach stron daje spore możliwości promocji, albo też jedynym skutkiem może być skutek uboczny czyli filtr. Pewne jest jednak, że nawet dwadzieścia wpisów z tym samym hasłem potrafi stworzyć niemały problem w postaci braku wyświetlania się pod pożądaną frazą w wyszukiwarce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.