recenzja aparatu

Sony Alpha DSLR-A200

Lustrzanka cyfrowa nieco przyćmiona przez mocno nagłaśnianą promocję Sony Alpha DSLR-A350X. Sony Alpha DSLR-A200 zwraca uwagę przede wszystkim niższą od A350X ceną. Oczywiście różnica ta nie bierze się znikąd.

Aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A200 posiadają matrycę 10,2 megapiksela, pozostałe cechy są jednak mocno zbliżone. Sony Alpha DSLR-A200 posiada ekran LCD o tej samej przekątnej co model wyższy. Posiada także stabilizator obrazu Super SteadyShot który współpracuje z każdym statywem Sony i Konica Minolta z mocowaniem Alpha. Sony Alpha DSLR-A200 to aparaty lżejsze od modeli A350X. Różnica jest jednak absolutnie niewyczuwalna. Poważną różnicę stanowi natomiast brak możliwości regulacji konta nachylenia LCD. Aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A200 to także bardzo wysoka maksymalna rozdzielczość wykonywanych zdjęć, która wynosi 3880×2600 pikseli. Aparat wyposażono w automatycznie aktywowane lampę błyskową, której wadą jest zbyt mała wysokość. Tak jak cała seria aparaty fotograficzne Sony Alpha DSLR-A200 wyposażono w dwuelementowy system ochrony przetwornika obrazu przed kurzem podczas wymiany obiektywu.

1 komentarz

  1. Oprócz modelu Sony Alpha DSLR-A200 trzeba jeszcze wspomnieć o DSLR-A200K oraz DSLR-A200W. Wymienione aparaty to tak naprawdę to samo body Sony Alpha DSLR-A200 z dodatkowymi obiektywami. Można więc albo kupić Sony Alpha DSLR-A200 i według potrzeby dokupić odpowiednie obiektywy, albo zdecydować się na zestaw DSLR-A200K lub DSLR-A200W. Warto poczytać na stronie producenta Sony szczegółowe specyfikacje dodatkowych obiektywów wchodzących w skład zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.