najlepsza woda z systemu odwróconej osmozy

Odwrócona osmoza

Obecnie w każdym sklepie z urządzeniami filtracyjnymi można nabyć różne filtry do wody, począwszy od prostych filtrów dzbankowych, aż po zaawansowane stacje odwróconej osmozy.

Odwrócona osmoza Puricom Stella
Odwrócona osmoza Puricom Stella

Wspomniane filtry osmotyczne cieszą się ostatnio największą popularnością. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest czysta woda w domu i wie, że to właśnie osmoza może taką wodę zagwarantować. Istnieją oczywiście też inne kuchenne filtry do wody umożliwiające przefiltrowanie wody, jednak żadne domowe filtry do wody nie dadzą wody takiej jakości jak osmoza. Oczywiście odwrócona osmoza nie jest pozbawiona wad. Wciąż pomimo spadku cen osmoza na tle innych urządzeń filtracyjnych do zastosowań domowych jest dość droga.

Dodatkowo osmoza w porównaniu z innymi filtrami kuchennymi zajmuje sporo miejsca pod zlewozmywakiem. Niejednokrotnie stanowi to barierę nie do przeskoczenia i wtedy w grę wchodzą inne rozwiązania filtracyjne, jak prostsze węglowe filtry do wody. Pomimo usilnej próby dostrzeżenia innych wad systemów RO, przyznać muszę, że osmoza jest ich po prostu pozbawiona. Wymiana wkładu filtrującego odbywa się znacznie rzadziej niż przy filtrach dzbankowych, a spadek ciśnienia jest minimalny. Jednak największą zaletą, jaką cechuje się osmoza jest po prostu doskonała jakość wody po filtracji.

3 komentarze

  1. To prawda, że co raz więcej osób kupuje filtry do wody, jednak jeszcze wciąż panuje przekonanie, że filtry do wody to po prostu dzbanki filtrujące wodę. Ludzie zamiast zainteresować się czym jest osmoza lub inne podobne rozwiązanie wolą iść na łatwiznę i w hipermarkecie kupić dzbanek filtracyjny. Miejmy nadzieję, że niebawem się to zmieni.

  2. w Auchan Piaseczno można kupić odwróconą osmozę w przyzwoitej cenie z instalacją za darmo

  3. Jeśli ktoś kupuje odwróconą osmozę w hipermarkecie to mu gratuluję braku wyobraźni. Wiem jakiej jakości są te odwrócone osmozy i ja z czystym sumieniem odradzam te chińskie wynalazki, które zresztą wyglądają jak filtry do wody 20 lat temu. W obecnych czasach wybór jest duży, lepiej skupić swoją uwagę na porządnym sprzęcie, a nie tandecie z Chin. Ze swojej strony mogę polecić Puricom Binature, jednak jest to bardzo droga odwrócona osmoza, za to dzięki swojej wydajności nie potrzebuje baniaka do gromadzenia wody. Woda jest filtrowana na bieżąco. Dla mniej zamożnych można polecić filtr Puricom Stella będący niekwestionowanym liderem wśród domowych odwróconych osmoz. Wystarczy przeczytać co o nim piszą blogerki kulinarne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.