Smartlook

Aplikacje do analityki i nagrywania sesji użytkowników stron

Odpowiednio rozbudowane serwisy internetowe oraz aplikacje do analizowania zachowań użytkowników na stronach internetowych stają się kluczowe w kontekście odpowiedniego kształtowania serwisów internetowych. Jednocześnie analizy internetowe mają olbrzymie znaczenie dla sukcesu serwisu internetowego. Właściwe decyzje podejmowane na podstawie analiz zachowań użytkowników pozwalają na uzyskanie również znaczenie lepszych wyników finansowych. Jest to kluczowe szczególnie dla serwisów internetowych firm, które pozyskują dochody jedynie za pośrednictwem Internetu. Wówczas nawet drobne zmiany w wyglądzie serwisu internetowego czy też ułatwienia wprowadzone dla użytkowników korzystających z serwisu internetowego mogą przełożyć się na duży wzrost dochodów.

Nagrywanie sesji użytkowników coraz popularniejsze

Do analizowania zachowań użytkowników serwisu internetowego można wykorzystywać różne aplikacje. Wyjątkowym rozwiązaniem, które jest dostępne obecnie na rynku jest aplikacja Smartlook, które oferuje możliwość śledzenia każdego ruchu myszką użytkownika strony. Pozwala to na analizowanie tego jak wykorzystuje stronę internetową konkretny użytkownik. Spojrzenie na sposób postrzegania i wykorzystania serwisu z punktu widzenia użytkownika pozwala na zapewnienie lepszej konstrukcji serwisu internetowego.

W jaki sposób wykorzystać te dane?

Pogłębiona analiza pozwala na uzyskanie informacji, które pozwalają na właściwe modyfikowanie serwisu internetowego w przypadku, gdy nie zapewnia on oczekiwanych dochodów czy zainteresowania ze strony użytkowników. Trzeba brać pod uwagę, że w przypadku serwisu internetowego, który nie jest przyjazny użytkownikom, jest nadmiernie skomplikowany w użytkowaniu nawet najlepsze kampanie promujące stronę mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Wynika to z faktu, że w Internecie można obecnie korzystać z bardzo różnych, konkurencyjnych serwisów internetowych. Użytkownicy mogą w ten sposób wybierać takie serwisy internetowe, które w pełni pozwalają na zapewnienie wygody ich użytkowania. Analiza potrzeb użytkowników serwisu internetowego pozwala na zapewnienie zmian, które gwarantują większą funkcjonalność czy przejrzystość strony.

Smartlook nie tylko nagrywa sesje, potrafi więcej

Za pośrednictwem serwisu internetowego oraz aplikacji Smartlook można uzyskać dostęp do wyjątkowych informacji dla właścicieli serwisów internetowych czy analityków ruchu na wybranej stronie internetowej. Zachowania poszczególnych użytkowników są, bowiem prezentowane są w formie nagrania. W ten sposób nagrywanie odwiedzających pozwala zobaczyć dokładnie jak porusza się kursorem na stronie konkretny użytkownik. Można zatem zobaczyć, jak strona jest przesuwana przez użytkownika, jakie elementy strony znajdują zainteresowanie strony użytkownika, a które elementy są pomijane. Ocena takich zachowań pozwala na określenie, czy kluczowe elementy strony są widoczne, umieszczone w sposób, który sprawia zainteresowanie użytkowników. Spojrzenie na stronę z punktu widzenia różnych użytkowników pozwala na ocenę czy strona jest przejrzysta dla większości użytkowników.

Mapy cieplne, filtrowanie, segmentacja itp.

Za pośrednictwem Smartlook można korzystać z bardzo szerokiego zakresu dostępnych informacji. Dotyczy to nie tylko możliwości sprawdzania zachowań na stronie poszczególnych użytkowników w formie nagrań, ale również grup wybranych użytkowników. Pozwala to na śledzenie między innymi tego jakie elementy są najchętniej klikane, a które elementy są całkowicie pomijane. Można również ocenić, jak nawigują na stornie różni użytkownicy, co zapewnia możliwość oceny, czy nawigacja po stronie internetowej jest wygodna. Do ciekawych funkcji, które oferuje Smartlook można również zaliczyć heatmapy kliknięć, które pozwalają na gromadzenie danych o ruchu wielu użytkowników. Pozwala to na tworzenie również filtrów, które pozwalają na zbieranie danych o użytkownikach o różnych cechach. Dotyczyć to może choćby nowych użytkowników na stronie, czy użytkowników, którzy wielokrotnie wracali na stronę. Więcej na temat możliwości narzędzia Smartlook znajdziesz tutaj.

Dla kogo Smartlook?

Serwis internetowy Smartlook pozwala na zapewnienie cennych informacji zarówno dla małych serwisów internetowych jak też największych serwisów w Internecie. Oczywiście dla poszczególnych stron internetowych analiza danych będzie miała na celu zapewnienie zupełnie innych informacji. Jednocześnie aplikacja Smartlook może być również wykorzystywana w bardzo różnych wersjach w zależności od potrzeb i możliwości finansowych różnych serwisów. Decydować można się na aplikację w wersji darmowej. Bywa ona wystarczająca dla wielu właścicieli stron internetowych. Darmowa wersja to możliwość nagrywania do dwudziesty tysięcy użytkowników. Jednocześnie można korzystać z przechowywania nagrań do tysiąca użytkowników. Taka ilość danych może być wystarczająca dla wielu mniejszych stron. Natomiast większe serwisy internetowe mogą decydować się na poszczególne pakiety, które są dostępne w płatnych wersjach.

Dane ze Smartlook przydatne na każdym etapie pracy ze stroną

Dopasowanie poszczególnych wersji Smartlook pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości danych do realizowania analiz mających na celu zapewnienie właściwego przygotowania serwisu internetowego dla użytkowników. Im lepsza analiza danych dostępnych w aplikacji, tym można dokonać znacznie lepszych zmian. Jednocześnie zmiany serwisu internetowego realizowane na podstawie rozbudowanych analiz są najbardziej korzystne. Wynika to z faktu możliwości uzyskania takich zmian, które są odpowiednio dopasowane do tego jakie są potrzeby użytkowników.

Tradycyjne statystyki odwiedzin tego Ci nie powiedzą

Analizowanie danych za pośrednictwem Smartlook pozwala na określenie potrzeb użytkowników, co ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia realizowania modyfikacji serwisu internetowego, które są w stanie przynieść oczekiwanych efektów. Jednocześnie wielu właścicieli serwisów poszukuje zmian w wyglądzie serwisu jedynie na podstawie modyfikacji zauważonych na innych serwisach czy też na podstawie testów. Natomiast sprawdzenie tego jakie potrzeby ma konkretny użytkownik serwisu pozwala znacznie lepiej ocenić postrzeganie danego serwisu przez poszczególnych użytkowników z różnych segmentów. Takie zmiany pozwalają przynieść znacznie lepsze efekty.

Jaka jest alternatywa dla Smartlook?

Jasne, istnieje kilka usług służących do nagrywania sesji użytkowników na Twojej stronie internetowej. Osobiście przetestowałem ich już trochę i kiedyś korzystałem z Mouseflow oraz Clicktale. Jednak na chwilę obecną za najlepszą alternatywę dla Smartlook uznaję FullStory i ewentualnie Hotjar.

Sprawdź aktualne kupony rabatowe do Smartlook. Być może trafisz na ciekawą promocję. Szczerze polecam to narzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.