NordVPN

Czy VPN zapewnia pełną anonimowość i bezpieczeństwo w sieci?

Bezpieczeństwo w sieci internetowej jest tematem, który coraz śmielej poczyna sobie w dyskusji na forum publicznym. To bardzo pożądany stan rzeczy, bo wiele osób ma tendencję do bagatelizowania tego typu problemu lub wręcz lekceważenia go, rzucając przy tym wyświechtanymi frazesami typu “Przez internet przecież nie dostaną mi się do portfela”. Jest dokładnie odwrotnie – już przechwycenie dostępu do konta poczty elektronicznej jest w stanie spowodować stosunkowo dużo wymiernych szkód, z czego mało kto zdaje sobie w pełni sprawę.

Prywatność i bezpieczeństwo coraz większym problemem

Nawet jednak po zdaniu sobie sprawy z wagi problemu, wiele osób uzna, że trudno jest coś na to poradzić – w końcu ustawili trudne hasło, a skoro osoba niepożądana i tak może zyskać dostęp do newralgicznych danych, to najwyraźniej takie jest zrządzenie losu i trzeba sobie poradzić ze skutkami takiej sytuacji. Oczywiście nie jest to absolutnie jakiekolwiek rozwiązanie. Przed obcą aktywnością można się bardzo skutecznie obronić, ale trzeba chcieć wykazać inicjatywę i zainwestować czas i pewną sumę pieniędzy, by móc spać spokojnie i przeglądać internet bez najmniejszego poczucia niepokoju.

Co oznacza skrót VPN?

Czym jest VPN? Rozwinięcie tego skrótu i przetłumaczenie go na język polski daje nam termin “wirtualna sieć prywatna”. Tradycyjna sieć prywatna to dwa komputery połączone ze sobą kablem – do takiego połączenia obca osoba nie ma dostępu, bo żeby to zrobić musiałaby się fizycznie podłączyć swoim kablem. Czy naprawdę da się taki stan rzeczy imitować w sposób wirtualny? Jak najbardziej jest to możliwe. Mechanizm tego typu rozwiązania polega na tym, że dane, które chcemy przesłać na konkretną stronę internetową, trafią przedtem na serwer VPN, gdzie zostaną dodatkowo zaszyfrowane i dopiero wtedy wysłane do miejsca przeznaczenia.

Zmiana adresu IP dzięki usłudze VPN

Co więcej, to pośrednictwo umożliwia również dodanie prostej, ale efektywnej usługi, jaką jest zmiana IP, dzięki czemu strony internetowe nie będą w stanie odnaleźć lokalizacji naszego urządzenia elektronicznego – jedyny adres, jaki będą mieli do dyspozycji, do adres serwera VPN. Czy ten prosty mechanizm faktycznie zapewnia tak ogromne bezpieczeństwo? Zdecydowanie tak, a wszystko przez bardzo zaawansowaną technikę szyfrowania – standardem w branży jest rozwiązanie AES-126 lub AES-256. Tajemnicze liczby przy nazwie kodu to nic innego jak długość klucza zabezpieczającego dane – z pozoru sto znaków to nie tak dużo, ale sprawdzenie wszystkich możliwych kombinacji klucza o takiej długości zajęłoby kilku dobrym komputerom kilka dobrych stuleci. Zdecydowanie robi to wrażenie.

Jakiego dostawcę usług VPN warto wybrać?

Podsumowując krótko, zdecydowanie warto jest się zainteresować rozwiązaniem takim jak VPN. W sieci istnieje wiele profesjonalnych firm, które oferują tego typu usługi – najlepszym przykładem jest obecnie chyba NordVPN. Prosta, ale nieziemsko skuteczna i zapewniająca maksimum bezpieczeństwa usługa wiąże się także z relatywnie niskimi kosztami wykorzystania jej – we wspomnianej usłudze na przykład cena za podstawowy pakiet narzędzi do zabezpieczenia się zamyka się w kwocie czterech dolarów miesięcznie. Tańszą alternatywą dla NordVPN jest dość młody dostawca usług VPN o nazwie Ivacy VPN.

2 komentarze

  1. Ja też korzystam z NordVPN i jestem zadowolony. Sprawdziłem kilku dostawców usługi VPN, ale tylko NordVPN uznałem za ciekawą ofertę. Nie chodzi tylko o koszty, ale o szybkość działania oraz możliwości. Tutaj mogę wybrać konkretny serwer, a nie tylko kraj, co jest dla mnie ważne. Poza tym w pakiecie jest proxy, które czasem się przydaje.

  2. Ja mam wykupione 2 usługi VPN, w tym Ivacy oraz polecany tu NordVPN i przyznam, że również uważam go za najlepszą publicznie dostępną usługę VPN. Poza tym nie kosztuje dużo. Ja wykupiłem go korzystając z oferty promocyjnej. Kupon rabatowy z płatnością z góry na 3 lata, dzięki któremu zapłaciłem o 75% mniej. Rozbój w biały dzień, hehe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.