SE Ranking

Jak monitorować pozycje w Google?

Każdy, kto prowadzi własny biznes, z pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że dobra jakość towarów czy usług oraz obsługa klienta to nie wszystko. Bardzo ważnym elementem niezależnie od tego, w jakiej branży się działa jest reklama. Jak się reklamować, aby firma się rozwijała i przynosiła większe zyski?

Odpowiednia strategia promocji

Prowadząc własną działalność gospodarczą, trzeba zadbać o odpowiednią strategią promocji. Warto korzystać z różnego rodzaju form promocji, im różnorodniej, tym lepiej, gdyż mamy większą szansę na dotarcie do nowych klientów. Oczywiście oprócz standardowych działań typu ulotki, banery, reklama w prasie, warto stawiać na reklamę internetową. Obecność firmy w sieci jest bardzo ważna, dzięki temu można dotrzeć do szerszego grona odbiorców i budować wiarygodność.

Social Media marketing pod kontrolą

Prowadzenie profili w mediach społecznościowych pomoże w komunikacji z klientami. Dzięki temu będzie można poinformować odbiorców swoich usług o trwających obniżkach, promocjach czy nowościach. To również dobry sposób budowania zaufania, wiarygodności, dzięki temu można stale monitorować rozwój biznesu i reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości np. gdy klient jest niezadowolony z zakupów u nas czy wykonanej przez nas usług, możemy przeprosić i zaproponować wymianę czy zwrot pieniędzy. Takie niewielkie na pierwszy rzut oka gesty wypływają na naszą pozycję na rynku.

Monitoring pozycji w SE Ranking

W dzisiejszych czasach strona internetowa nie stanowi wyłącznie wizytówki, gdzie można umieścić dane kontaktowe firmy. Jest to miejsce, gdzie można zaprezentować swoje produkty, przedstawić profil działalności firmy oraz co najważniejsze po prostu przekonać potencjalnych klientów do skorzystania z naszej oferty. Nie mniej jednak, aby klient trafił na naszą stronę www, musimy mieć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Pozycjonowanie to podstawa, dzięki temu można poszerzyć grono klientów, co oczywiście przełoży się na większe zyski. Obecnie jest dużo narzędzi, które umożliwiają stały monitoring pozycji. Dobrym przykładem jest SE Ranking, który jest pakietem narzędzi służącym do optymalizacji stron pod wyszukiwarki. Takie rozwiązanie umożliwia między innymi analizę słów kluczowych, monitoring linków przychodzących, pozycji w wynikach wyszukiwania, a także tak istotne rzeczy jak analizę konkurencji czy audyt SEO.

Ile kosztuje SE Ranking?

Najniższy pakiet SE Ranking według standardowego cennika kosztuje 7 USD na miesiąc. Oczywiście nie trzeba decydować się w ciemno, gdyż narzędzie można przetestować przed zakupem, mamy na to 14 dni i jest to całkowicie bezpłatne. Na wszystkie pakiety jest dostępny kod rabatowy, także można dzięki temu trochę zaoszczędzić. Warto zaznaczyć, że najniższy pakiet pozwala monitorować 50 słów kluczowych. Dodatkowo można “zarobić” bonusowe 20 sztuk za polubienie na Facebooku i Twitterze. Daje to w sumie 70 słów kluczowych, ale w aż 5 wybranych wyszukiwarkach. Czyli de facto jest to 70 x 5, czyli 350 słów kluczowych. Wyszukiwarka Google dla komputerów i dla urządzeń mobilnych to osobna wyszukiwarka, więc warto o tym też pamiętać. Niemniej polecam przekalkulować. Mi ten monitoring pozycji podoba się dużo bardziej niż popularny w Polsce ASPS.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Z pewnością tak, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, jednocześnie mamy pełną kontrolę nad pozycją swojej strony www w wynikach wyszukiwania. Choć pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i dość złożonym, to warto zdecydować się na takie działania.

Reklama biznesu musi być różnorodna, warto zainwestować trochę pieniędzy w promocję, to większa szansa na sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.