wydajna seria urządzeń filtracyjnych Ecoperla Tower

Po co stosować serię Ecoperla Tower?

Żelazo, mangan, wysoka twardość wody, azotany w wodzie – a to jeszcze nie wszystkie problemy, które mogą występować w wodzie, z której korzystamy na co dzień. Na szczęście jest sposób, aby w łatwy, wydajny i ekonomiczny sposób poradzić sobie z każdym zanieczyszczeniem.

Na żelazo i mangan

Żelazo oraz mangan w wysokich stężeniach to problem, który często po analizie wody jest wykrywany w wodzie studziennej. Obie substancje nie należą do najprostszych w usuwaniu, a woda często potrzebuje wstępnego napowietrzania.

Te metale ciężkie szybko odkładają się w instalacji, urządzeniach AGD, na upranych ubraniach. Te substancje szybko gromadzą się w rurach zmniejszając ich światło. Taki osad to doskonałe środowisko dla groźnych dla zdrowia bakterii żelazowych.

Oprócz tego żelazo i mangan mają niemały wpływ na zmianę zapachu, smaku, a czasem nawet też barwy wody.

Do skutecznej walki z żelazem można wykorzystać urządzenia z serii Ecoperla Ironitower, natomiast jeśli dodatkowym kłopotem w wodzie jest wysokie stężenie manganu, warto zdecydować się na Ecoperla Sanitower.

Na twardość wody

Wysoki stopień twardości to jeden z najpopularniejszych problemów występujących w wodzie wodociągowej i wodzie ze studni. Twarda woda w żaden sposób nie zagraża ludzkiemu zdrowiu, jednak potrafi uczynić wiele szkód w domowych instalacjach i sprzęcie AGD.

Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup zmiękczacza wody. Polska marka Ecoperla stworzyła wydajną serię dwuczęściowych zmiękczaczy wody Ecoperla Softower. Dzięki zastosowaniu jednej z najlepszych na rynku żywic monosferycznych, filtracja przebiega bardzo wydajnie, a dzięki Ecoperla Smart System jest też niezwykle ekonomiczna.

Na azotany w wodzie

Azotany to jedne ze związków, które w nadmiarze mogą naprawdę poważnie zaszkodzić zdrowiu. Pod wpływem reakcji chemicznych często przekształcają się w o wiele groźniejsze azotyny, powodują sinice oraz nowotwory układu pokarmowego.

Przez to, że są tak niebezpieczne dla ludzkiego organizmu, warto z nimi walczyć. W tym celu można zastosować urządzenia ze specjalnym złożem Ecoperla Nitratower. Jest to złoże jonitowe, które do regeneracji potrzebuje soli regeneracyjnej. Takie urządzenie montuje się na początku instalacji w gospodarstwie domowym.

Na kilka problemów w wodzie

Właściciele wody ze studni często borykają się nie z jednym problemem występującym w wodzie lecz z kilkoma. Na szczęście często okazuje się, że nie trzeba stosować kilku urządzeń filtracyjnych, a wystarczy jedno – stacja wielofunkcyjna.

Stacje wielofunkcyjne takie jak Ecoperla Multitower posiadają specjalną mieszankę złóż filtracyjnych, która usuwa z wody: żelazo, mangan, jon amonowy, twardość wody oraz związki organiczne.

Na poprawę walorów organoleptycznych wody

Problemem, który pojawia się często w wodzie wodociągowej i studziennej są niewystarczająco dobre właściwości organoleptyczne. Nieodpowiedni smak, zapach, czy barwa często są skutkiem zbyt dużej ilości chloru lub związków organicznych.

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z takim kłopotem są kolumny węglowe takie jak Ecoperla Carbotower. Węgiel aktywny zawarty w tych urządzeniach doskonale radzi sobie z oczyszczaniem wody. W dodatku jest bardzo trwały i nie wymaga częstej wymiany.

Kolumny węglowe są szczególnie polecane dla tych, którzy chcą cieszyć się aromatem kaw, herbat i zup oraz alergikom – kąpiele w tak przefiltrowanej wodzie nie powodują zaczerwienień i swędzenia skóry.

Na dużą ilość zanieczyszczeń mechanicznych

Czasami zdarza się, że standardowy filtr mechaniczny to za mało na skuteczną walkę z dużą ilością zanieczyszczeń mechanicznych w wodzie. Może okazać się, że jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest kolumna filtracyjna. Szukając takich urządzeń do uzdatniania wody warto wziąć pod uwagę serię Ecoperla Sedimentower.

Są to urządzenia, które wyróżniają się bardzo dużą powierzchnią filtracyjną oraz wydajnym i trwałym złożem kwarcowym. Zastosowany materiał doskonale zatrzymuje wszystkie niechciane substancje. Wystarczy zastosować jedynie płukanie wsteczne, by Ecoperla Sedimentower odzyskał swoje właściwości i wysoką wydajność.

Cechy, dzięki którym seria Ecoperla Tower jest tak wyjątkowa

Na serię Ecoperla Tower ciężko jest znaleźć dobry zamiennik. Można wręcz powiedzieć, że te urządzenia są jedyne w swoim rodzaju i niezastąpione.

Przede wszystkim wynika to z budowy urządzeń. Każdy produkt jest produkowany na terenie Europy z trwałych podzespołów. Każdy materiał i komponent został dokładnie przetestowany zanim stał się częścią urządzeń Ecoperla Tower.

To samo dotyczy również złóż filtracyjnych. Nad doborem najlepszych z nich pracowało grono ekspertów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu, dobrali optymalne ilości oraz rodzaje.

Każda z linii Ecoperla Tower posiada najlepiej dobraną głowicę sterującą. Każdy z zaworów posiada specjalne funkcje przydatne przy danym rodzaju filtracji wody.

Seria Ecoperla Tower powstała przy współpracy z najlepszymi producentami komponentów do urządzeń filtracyjnych na świecie, na przykład z amerykańską firmą Clack.

Niepodważalną zaletą jest autorski system ustawień głowicy sterującej Ecoperla Smart System. Dzięki niemu złoże charakteryzuje się większą żywotnością, jest mniej narażone na awarie oraz bardziej ekonomiczne. Produkty pobierają o wiele mniej wody i soli tabletkowanej na regenerację.

10 lat gwarancji na każde urządzenie z serii Tower

Polska marka Ecoperla dba nie tylko o jakość i niezawodność urządzeń. Eksperci marki oferują również 10-letnią gwarancję na każdą stację bądź kolumnę z serii Tower, co daje Klientom pełne wsparcie techniczne w razie ewentualnych problemów. Nie trzeba się obawiać o awarię urządzenia tuż po ukończeniu gwarancji!

Postaw na najwyższą jakość w uzdatnianiu wody!

Wszystkie urządzenia z serii Ecoperla Tower są doskonale skomponowane przez ekspertów i stworzone na podstawie doświadczenia oraz badań. Warto postawić na najwyższą jakość, ponieważ inwestycja zwraca się w stu procentach. A Ty, które urządzenie do uzdatniania wody z serii Ecoperla Tower wybierzesz?

2 komentarze

  1. Wybrałem urządzenie z tej serii, dokładnie to kupiliśmy zmiękczacz wody Ecoperla Softower M. Wydaje mi się, że to był najlepszy z możliwych wyborów, ponieważ ma Ecoperla Smart System, doskonale dobrane komponenty i dobre warunki gwarancyjne. Nie każda marka to oferuje

  2. Te urządzenia są naprawdę dobre pod względem jakości. Bardzo podoba mi się, że są dostępne w kilku rozmiarach do wyboru – dzięki temu z łatwością można dopasować coś specjalnie dla siebie. Mamy mały pensjonat nad jeziorem i na pewno przyda nam się uzdatnianie wody. Złożyliśmy zapytanie o ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.