Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter - preparaty do konserwacji filtrów wody

Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum – nowe sposoby na szybką pielęgnację filtrów wody

Już od początku września w sklepach można znaleźć dwie nowości od polskiej marki z branży uzdatniania wody Ecoperla. Tym razem do asortymentu nie dołączyły nowe urządzenia do uzdatniania wody, ale preparaty, które mają wspomagać ich działanie, oczyszczać je oraz ochraniać przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wewnątrz. Czy warto je kupić?

Pojawienie się na sklepowych półkach Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter to nie lada gratka dla każdego użytkownika urządzeń filtracyjnych, a zwłaszcza zmiękczaczy wody.

O tym, że urządzenia do uzdatniania wody powinny być odpowiednio serwisowane i konserwowane słyszy się coraz więcej. Niestety, nie każdy chce podjąć się tego zadania. Powodem często jest nieświadomość potrzeby wykonywania takich czynności, niechęć do wczytywania się w instrukcje obsługi lub brak czasu na długie zadania związane z serwisowaniem.

Na szczęście polska marka Ecoperla znalazła na to sposób i zaproponowała coś innowacyjnego – preparaty jednokrotnego użytku. Eksperci zdecydowali się na odmierzenie optymalnych dawek środków po to, abyśmy sami nie musieli się tym zajmować. Po aplikacji można wyrzucić buteleczkę.

Sama instrukcja obsługi jest krótka, a proces niewymagający wiele uwagi. Wystarczy zaaplikować środek do wnętrza urządzenia, następnie odczekać kilka- kilkanaście minut, a potem uruchomić proces, w którym filtr zostanie dokładnie oczyszczony wodą. Potem na nowo można zacząć korzystać z filtrowanej wody.

Co ciekawe i bardzo wygodne, preparaty w celach profilaktycznych stosuje się tylko raz w roku.

Środki mają zupełnie różne zastosowanie, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

Ecoperla Antidotum – ogromne wsparcie dla żywicy jonowymiennej

Ecoperla Antidotum to granulat dedykowany zmiękczaczom wody. Preparat można zastosować do zmiękczaczy wody różnego typu, pochodzących od praktycznie każdego producenta.

Aby go zastosować wystarczy wsypać całą zawartość do studni zmiękczacza wody. Producent rekomenduje odczekanie kilku minut, aby preparat zdążył się rozpuścić. Następnie wystarczy uruchomić natychmiastową regenerację.

Podczas tego procesu Ecoperla Antidotum trafia na złoże filtracyjne i uaktywnia się. Jego zadaniem jest usuwanie żelaza, manganu i innych metali ciężkich, które mogą zalegać na żywicy jonowymiennej.

To dość spory problem, z którym borykają się właściciele zmiękczaczy wody. Żelazo i mangan występują w wodzie z każdego ujęcia. Podczas filtracji wytrącają się z surowej wody i osadzają na złożu. Im jest więcej tych substancji, tym bardziej zalepiają złoże filtracyjne i uniemożliwiają wymianę jonów. Przez metale ciężkie żywica szybciej nadaje się do wymiany, a to powoduje wzrost kosztów eksploatacji.

W tym przypadku regularna pielęgnacja pomaga temu zapobiegać i wydłuża żywotność złoża.

Ecoperla Antibacter – aby każde urządzenie filtracyjne było perfekcyjnie oczyszczone

Druga nowość to płyn z dużą zawartością aktywnego chloru Ecoperla Antibacter. Jak sama nazwa wskazuje, jest to środek dezynfekujący, oczyszczający i ochraniający wnętrze urządzeń filtracyjnych przed rozwojem bakterii.

Ecoperla Antibacter warto stosować, kiedy:

  • Woda charakteryzuje się nietypowym smakiem i zapachem, a wkłady w odwróconej osmozie zostały wymienione
  • Przed wymianą rocznego zestawu wkładów filtracyjnych w odwróconej osmozie
  • Podczas corocznego serwisu zmiękczacza wody
  • Kiedy chcemy zacząć ponownie korzystać z dawno nieużywanej stacji uzdatniania wody
  • Kiedy w instalacji doszło do skażenia

Ecoperla Antibacter również jest prosty w zastosowaniu, jednak aplikacja powinna być zgodna z instrukcjami podanymi przez producenta urządzenia do filtracji wody.

Ten środek jest szczególnie polecany do systemów odwróconej osmozy oraz zmiękczaczy wody.

Dodatkowo w przypadku zmiękczaczy wody dla lepszych efektów rekomenduje się stosowanie Ecoperla Antibacter naprzemiennie z Ecoperla Antidotum.

Moc zalet płynących z pielęgnacji urządzeń do filtracji wody

Tak jak samochód, pralka, odkurzacz oraz inne domowe sprzęty, tak samo pielęgnacji potrzebują urządzenia filtracyjne. Dzięki odpowiedniej konserwacji filtracja wody może być tak samo higieniczna i wydajna, jak na samym początku korzystania z filtrów wody. W dodatku dzięki specjalistycznym środkom przez cały czas eksploatacji możemy cieszyć się w pełni bezpieczną i czystą wodą wysokiej jakości.

2 komentarze

  1. Super pomysł na zadbanie o zmiękczacz wody czy odwróconą osmozę. Ja jestem leniuchem i samo to, że trzeba odmierzać cokolwiek już mnie odstrasza. Tutaj nie ma takiego problemu, a w dodatku cena jest nie za wysoka. Jeśli dzięki temu dłużej będzie się trzymała żywica jonowymienna, to czemu nie?

  2. Już używałem Ecoperla Antibacter do oczyszczenia systemu odwróconej osmozy. Naprawdę zastosowanie jest bardzo szybkie i proste. Sama dezynfekcja też nie trwa zbyt długo. Ogólnie to pozytywne zaskoczenie i na pewno skorzystam ponownie z tego specyfiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.