Ecoperla Ecobott - ekologiczna butelka z trzciny cukrowej

Ecoperla Ecobott – poznajcie butelkę z trzciny cukrowej, która zmienia spojrzenie na ekologię!

Dbanie o siebie i o własny stan zdrowia jest bardzo ważne. Podobnie sprawa ma się w przypadku naszej Planety. Coraz bardziej dostrzegamy potrzebę ograniczania plastikowych odpadów i dbania o środowisko wokół nas, by przyszłe pokolenia również mogły z tego skorzystać. Są produkty, któe ułatwiają obie kwestie. Takim właśnie jest butelka z trzciny cukrowej wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott!

Kwestia zdrowego trybu życia i dbania o siebie

Żyjemy w czasach, w których wreszcie kolorowe napoje oraz fast foody przestają być w modzie.  Coraz częściej zamieniamy je na zdrowe potrawy i dietę opartą na owocach i warzywach. Zamiast coli wybieramy wodę. Nasz organizm w ogromnej części składa się właśnie z wody. Nie zatrzymujemy jej jednak wewnątrz nas, a wydalamy, na przykład wraz z potem. Temu tak ważne jest zadbanie o prawidłową gospodarkę wodną i nawodnienie. W tym celu warto wypijać właściwa ilość wody niewielkimi porcjami, nie na raz. Sięgać regularnie choć po kilka łyków. Zadanie wydaje się bardzo proste, jeśli jesteśmy w domu. Co innego, kiedy przebywamy na zewnątrz, jesteśmy na uczelni lub w szkole. Wtedy też należy pić wodę. Tylko w jaki sposób ją regularnie pić? Czy naprawdę jedynym wyborem są butelki jednorazowe wypełnione wodą?

Kwestia ratowania środowiska

W domu zgrzewki plastikowych butelek wcale nie muszą być standardem. Wręcz przeciwnie. Możemy wybrać o wiele tańszą wodę z kranu lub postawić na własny filtr kuchenny. W podróży i przy ciągłym przemieszczaniu się ta kwestia jednak nie wydaje się być aż tak oczywista.

W urzędach, szkołach, przedszkolach i ogólnie przestrzeni publicznej pojawiają się już poidełka oraz dystrybutory wody. Wciąż jest ich jednak zbyt mało, by można było mówić o przełomie w tej kwestii. Plastikowe butelki nie są dobrym rozwiązaniem i coraz więcej mówi się o nich w złym kontekście. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ostatnio głośno jest o mikroplastiku, który przedostaje się z opakowań od żywności do naszych organizmów, kumuluje się tam  i zostaje. Jeszcze nie jest to jednak zjawisko zbadane na tyle, żeby można było mówić o jego szkodliwości.

Plastik stanowi ogromny kłopot dla całego ekosystemu. Jego wytwarzanie pochłania ogromne ilosci energii oraz wody. Ponadto ten syntetyczny powstaje z nieodnawialnego źródła, jakim jest ropa naftowa. Z opakowania korzystamy przez chwilę, a potem rozkłada się przez niemal 500 lat. Zazwyczaj odpady po prostu zostają na wysypiskach. Realnie tylko niewielka ich część jest poddawana recyklingowi.

Do tego jeszcze należy przyjrzeć się stronie ekonomicznej. Woda butelkowana jest droga, a płacimy nie za produkt lecz w rzeczywistości za całą jego otoczkę – transport, produkcję, dystrybucję, marketing. To ogromne pieniądze, które przecież można zaoszczędzić na fajny wyjazd.

Jak połączyć obie?

Ekologię i prawidłowe nawodnienie niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, możemy połączyć ze sobą za pomocą użytkowania butelki wielokrotnego użytku. Dzięki temu ulubiony napój zawsze będziemy mieć przy sobie, a przy tym ograniczymy produkcję odpadów w naszym domu! Wybór jest naprawdę duży, jednak dziś pokażemy Wam coś naprawdę wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju – butelkę wielokrotnego użytku, która jest w pełni biodegradowalna i możliwa do recyklingu – poznajcie butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Ecoperla Ecobott – wyróżnia się na tle innych!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to produkt wielokrotnego użytku, dość nietypowy w ofercie polskiej marki Ecoperla, która zazwyczaj proponuje urządzenia do uzdatniania wody. Miał on jednak stanowić dopełnienie filtrów kuchennych i pozwalać na to, aby oczyszczoną, smaczną i bezpieczną wodę mieć zawsze przy sobie. Nowoczesny design nawiązuje do estetyki całej marki. Jest na tyle neutralny, że z pewnością będzie pasował osobom w każdym wieku, niezależnie od płci.

Ecoperla Ecobott ma pojemność 500 mililitrów i dwa otwory służące wlewaniu napoju i piciu. Świetnie nadaje się do przenoszenia napojów zimnych, z naciskiem na wodę. Bez problemów dorzucimy do środka miętę, ulubione owoce czy kostki lodu. Do środka można wlać także smoothie, soki, napoje, zimną herbatę. Producent ostrzega przed przenoszeniem wewnątrz napojów gazowanych i gorących, ponieważ mają wpływ na tworzywo – może dojść do odkształcenia lub nieszczelności.

Butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott można myć w zmywarce. Jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Smukły kształt oraz to, że jest lekka sprawia, iż bez problemu przeniesiemy ją w torebce, sportowej torbie czy plecaku. W zestawie jest także karabińczyk, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce i ją po prostu przypiąć.

A gdzie ją można zabrać? Praktycznie wszędzie! Do pracy, na wycieczkę, spacer, do szkoły, na uczelnię, na trening. Świetnie sprawdza się także w roli shakera!

Po pierwsze nawodnienie

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott pozwala na nawodnienie w naprawdę dobrym stylu. Przede wszystkim materiał, z którego została wykonana jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Nie zawiera w sobie BPA, ani też innych substancji toksycznych! To sprawia, że mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak też dzieci.

Gadżet pozostaje neutralny dla napoju, który znajduje się wewnątrz. Nie ma wpływu na jego właściwości organoleptyczne jak smak czy zapach. Napój pozostaje tak samo smaczny. Sama butelka też jest neutralna pod tym względem, co można uznać za ogromny plus. Wrażenie robi jednak nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim materiał, z którego została wykonana!

Po drugie środowisko

Jak już wspomnieliśmy, butelka Ecoperla Ecobott została wykonana z trzciny cukrowej. To może niewiele mówić, więc wyjaśnimy ten proces. Na plantacjach hoduje się trzcinę cukrową, która jest rośliną, a więc i surowcem odnawialnym. Jej głównym przeznaczeniem jest przetworzenie na cukier, jednak odpadem/ produktem ubocznym do tej pory były łodygi. Przetwarzano je na miazgę, zwaną bagasse. Przez długi czas same stanowiły zanieczyszczenie środowiska – były wyrzucane lub palone. Na szczęście znaleziono im doskonałe zastosowanie!

Obecnie prosperują zakłady, które przetwarzają bagasse i uzyskują z niej zielony polietylen. Jest to materiał swoimi właściwościami przypominający zwykły plastik, jednak nadaje się w 100% do recyklingu, a w dodatku jest biodegradowalny! Co więcej, jest bezpieczny dla zdrowia, posiada wszelkie niezbędne atesty. To właśnie on jest obwieszczany idealną alternatywą plastiku syntetycznego! Chce go stosować coraz więcej koncernów spożywczych.

Produkcja butelek z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott posiada minimalny ślad środowiskowy, co oznacza, że ani w procesie produkcji, ani utylizacji nie ma potrzeby zużywania dużych ilości energii i wody. Ponadto butelka posiada ujemny ślad węglowy, co oznacza, że ilość pobranego dwutlenku węgla z atmosfery (na przykład podczas wzrostu trzciny) jest większa niż ilość przedostająca się do niej podczas produkcji.

Przeczytaj więcej: https://www.filtry-do-wody.info/recenzja-butelki-z-trzciny-cukrowej-ecoperla-ecobott/

Metoda małych kroczków

Okazuje się, że wcale nie trzeba podejmować strasznego wysiłku, by wspomóc środowisko. Jednym ze sposobów jest świadoma konsumpcja i ograniczanie odpadów. Na to właśnie pozwala codzienne użytkowanie butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott! Wypróbuj już dziś i postaw na siebie oraz na środowisko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.