filtr Ecoperla Slimline POU - ultrafiltracja

Ecoperla Profine POU – z tą ultrafiltracją woda musi być smaczna!

Wiele osób rezygnuje z picia wody kranowej, mimo jej dobrej jakości i spełnienia wszelkich obowiązujących w Polsce norm. Dlaczego? Z powodu dziwnego zapachu, nietypowej barwy lub dlatego, że im zwyczajnie nie smakuje. Nowy produkt od polskiej marki Ecoperla, Ecoperla Profine POU, jest prostym sposobem na przywrócenie wodzie jej neutralnych właściwości. Poznaj to urządzenie i sprawdź, czy to dobry pomysł do Twojej kuchni!

Woda wodociągowa dostarczana z zakładów ma nienaganną jakość i w pełni odpowiada normom przyjętym w rozporządzeniu ministra dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Częstą przyczyną pogorszenia właściwości organoleptycznych wody jest stan magistrali w budynku zamieszkałym przez użytkowników. Czasami rury nie są wymieniane od wielu lat, nie są przeprowadzane też dodatkowe procesy uzdatniania. Woda przepływając przez instalacje może więc być wzbogacana o dodatkowe składniki zmieniające smak, zapach i barwę na mniej korzystną.

W wielu przypadkach chodzi tu jednak o indywidualne odczucia każdego z użytkowników. Wielu osobom woda z kranu po prostu nie smakuje. To powoduje poszukiwanie innych sposobów na pozyskanie wody pitnej. Jednym z najprostszych i najbardziej oczywistych jest zakup plastikowych butelek.

To nie jest jednak najlepsza opcja na pozyskanie smacznej wody. Minusy stanowią o wiele wyższe koszty niż w przypadku wody wodociągowej oraz zwiększona produkcja odpadów szkodliwych dla środowiska.

Niektórzy upatrują szansy na smaczną wodę w filtrach kuchennych, jednak nie każdy dysponuje w swojej kuchni wystarczającą ilością miejsca na montaż na przykład dużej odwróconej osmozy ze zbiornikiem na magazynowanie wody. Nie każdy dysponuje też dużym budżetem na zakup droższych, nowoczesnych i zaawansowanych propozycji.

Polska marka Ecoperla przygotowała propozycję na uzyskanie w prosty sposób smacznej wody, bez konieczności poświęcania dużej ilości miejsca na montaż oraz dużych kwot na zakup i utrzymanie.

Ecoperla Profine POU to wydajny, prosty, ekologiczny i ekonomiczny sposób na podszlifowanie jakości wody nawet w bardzo małych kuchniach w bloku.

Ecoperla Profine POU – jak działa?

Już po pierwszym rzucie oka na Ecoperla Profine POU można wydedukować, że są to urządzenia proste w montażu, a etapy filtracji także nie będą należały do najbardziej skomplikowanych.

Ecoperla Profine POU to seria dwóch systemów ultrafiltracji – dwuetapowy oraz trzyetapowy.

Ecoperla Profine POU 3 kryje w sobie trzy wkłady filtracyjne, przez które kolejno przepływa woda.

Pierwszym wkładem jest wkład wstępny. Wyłapuje on z surowej wody wszystkie cząstki mechaniczne o wielkości do 5 mikronów. Jest to doskonałe zabezpieczenie pozostałych etapów filtracji przed przytykaniem i przedwczesną utratą właściwości.

Dalej woda trafia do drugiego wkładu wykonanego z prasowanego węgla aktywnego z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Węgiel aktywny uznaje się za jeden z najlepszych adsorbentów chloru, jego pochodnych oraz całej masy innych substancji odpowiedzialnych za pogorszenie smaku i zapachu wody. Na tym etapie dodatkowo woda doczyszczana jest z cząstek mechanicznych.

Ostatni, kluczowy etap stanowi membrana ultrafiltracyjna. Na jej powierzchni zatrzymywane są cząstki większe od 0,1 mikrona, natomiast przez membranę przedostają się wszystkie substancje mniejsze od 0,1 mikrona.

Mniejszy model z serii, czyli Ecoperla Profine POU 2 składa się natomiast z dwóch wkładów – węglowego oraz membrany ultrafiltracyjnej. Ten model jest głównie przeznaczony dla właścicieli zmiękczaczy wody bądź stacji uzdatniania, po których woda jest już oczyszczona z cząstek mechanicznych. Filtr ma za zadanie podszlifować smak i zapach wody.

Na drodze uzdatniania na membranie ultrafiltracyjnej z wody usuwane są między innymi niektóre metale ciężkie, bakterie, wirusy i cysty. Przez membranę przepływa woda z jonami, w tym również ze składnikami mineralnymi.

Najważniejsze zalety systemu ultrafiltracji to:

 • Pozostawia w wodzie naturalnie występujące minerały, dzięki czemu nie ma potrzeby wzbogacania systemu o dodatkowe wkłady mineralizujące
 • Filtruje wodę na bieżąco – nie ma żadnego zbiornika na magazynowanie wody. Cała surowa woda przepływa przez filtr i uzdatniona trafia do użytkownika
 • Nie powoduje odrzutu do kanalizacji

Kiedy Ecoperla Profine POU będzie dobrym wyborem?

Ultrafiltracja nie jest systemem, który sprawdzi się w każdych warunkach. Na pewno nie będzie to dobry wybór do wody bardzo zanieczyszczonej, zawierającej przekroczone żelazo, mangan, czy twardość wody. Te substancje mogłyby szybko zapychać pory membrany ultrafiltracyjnej. Zbyt częsta wymiana tego elementu byłaby zwyczajnie nieopłacalna.

Ecoperla Profine POU będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli:

 • W domu już znajduje się centralna stacja uzdatniania wody, a potrzebna jest tylko delikatna poprawa właściwości organoleptycznych, by w celach spożywczych mogła z niej korzystać cała rodzina
 • Kiedy użytkownikom zależy na poprawie smaku wody, jednak równie bardzo pragną pić wodę z naturalnie występującymi minerałami
 • Kiedy jakość wody jest akceptowalna i mieści się w normach, jednak użytkownicy chcą poprawić jej smak, ale nie mają zbyt dużych funduszy
 • Kiedy w gospodarstwie domowym nie ma zbyt dużo miejsca na montaż filtra kuchennego

Otwieramy pudełko Ecoperla Profine POU!

Ecoperla Profine POU jest filtrem kuchennym, sprzedawanym w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami oraz dodatkami. W zamówionym pudełku można znaleźć następujące elementy:

 • 2 lub 3 wkłady filtracyjne
 • Stelaż montażowy
 • Designerską wylewkę
 • Akcesoria montażowe
 • Instrukcję obsługi

Warto więcej napisać o samych wkładach filtracyjnych, ponieważ w Ecoperla Profine POU zastosowano dość nietuzinkowe rozwiązanie. Chodzi tutaj o samą wielkość wkładów.

Potrafią one przefiltrować do 10 000 litrów wody, a więc praktycznie pięć razy więcej od standardowych wkładów zakładanych do systemów ultrafiltracji. Taka budowa daje kilka istotnych korzyści:

 • Zapewnia dłuższy kontakt wody z materiałem filtracyjnym
 • Zapewnia dłuższą żywotność wkładów możliwość przefiltrowania większej ilości wody

W przypadku Ecoperla Profine POU wkłady należy wymienić dopiero po roku użytkowania, a nie po 6 miesiącach, jak to ma miejsce w większości standardowych systemów ultrafiltracji.

Wkłady filtracyjne Ecoperla Profine POU wyróżniają się również ogromną szczelnością. Żadne zanieczyszczenie z zewnątrz nie jest w stanie przedostać się do środka.

Równie przemyślanym elementem jest wylewka, która posłuży do poboru przefiltrowanej wody. Jej design jest bardzo minimalistyczny i prosty, a to wszystko z myślą o dopasowaniu do kuchni urządzonej w każdym stylu.

Warto też podkreślić, że woda podawana jest z dużą prędkością, dzięki czemu nie trzeba dużo czasu, by napełnić szklankę.

Wszystkie komponenty są naprawdę solidne, wykonane z trwałych materiałów, z największą dbałością o szczegóły. Ecoperla Profine POU jest w całości produkowana w europejskich fabrykach.

Bardzo łatwy montaż

To urządzenie jest w pełni przyjazne użytkownikowi. Montaż Ecoperla Profine POU trwa chwilę, a wszystko zostało dokładnie opisane w instrukcji obsługi, którą można znaleźć w pudełku.

Smaczna woda z kranu!

Ecoperla Profine POU stanowi w wielu przypadkach doskonałą możliwość na powrót do picia i pełnego wykorzystywania na co dzień wody z kranu. Dzięki połączeniu membrany ultrafiltracyjnej i wkładu węglowego możliwe jest osiągnięcie naprawdę dobrych efektów pod względem poprawy smaku i zapachu wody. Dzięki temu niepozornemu filtrowi kuchennemu woda może być nawet lepsza w smaku od niektórych wód butelkowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.