filtr Ecoperla Slimline POU - ultrafiltracja

Ecoperla Slimline POU – z tą ultrafiltracją woda musi być smaczna!

Wiele osób rezygnuje z picia wody kranowej, mimo jej dobrej jakości i spełnienia wszelkich obowiązujących w Polsce norm. Dlaczego? Z powodu dziwnego zapachu, nietypowej barwy lub dlatego, że im zwyczajnie nie smakuje. Nowy produkt od polskiej marki Ecoperla, Ecoperla Slimline POU, jest prostym sposobem na przywrócenie wodzie jej neutralnych właściwości. Poznaj to urządzenie i sprawdź, czy to dobry pomysł do Twojej kuchni!

Woda wodociągowa dostarczana z zakładów ma nienaganną jakość i w pełni odpowiada normom przyjętym w rozporządzeniu ministra dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Częstą przyczyną pogorszenia właściwości organoleptycznych wody jest stan magistrali w budynku zamieszkałym przez użytkowników. Czasami rury nie są wymieniane od wielu lat, nie są przeprowadzane też dodatkowe procesy uzdatniania. Woda przepływając przez instalacje może więc być wzbogacana o dodatkowe składniki zmieniające smak, zapach i barwę na mniej korzystną.

W wielu przypadkach chodzi tu jednak o indywidualne odczucia każdego z użytkowników. Wielu osobom woda z kranu po prostu nie smakuje. To powoduje poszukiwanie innych sposobów na pozyskanie wody pitnej. Jednym z najprostszych i najbardziej oczywistych jest zakup plastikowych butelek.

To nie jest jednak najlepsza opcja na pozyskanie smacznej wody. Minusy stanowią o wiele wyższe koszty niż w przypadku wody wodociągowej oraz zwiększona produkcja odpadów szkodliwych dla środowiska.

Niektórzy upatrują szansy na smaczną wodę w filtrach kuchennych, jednak nie każdy dysponuje w swojej kuchni wystarczającą ilością miejsca na montaż na przykład dużej odwróconej osmozy ze zbiornikiem na magazynowanie wody. Nie każdy dysponuje też dużym budżetem na zakup droższych, nowoczesnych i zaawansowanych propozycji.

Polska marka Ecoperla przygotowała propozycję na uzyskanie w prosty sposób smacznej wody, bez konieczności poświęcania dużej ilości miejsca na montaż oraz dużych kwot na zakup i utrzymanie.

Ecoperla Slimline POU to wydajny, prosty, ekologiczny i ekonomiczny sposób na podszlifowanie jakości wody nawet w bardzo małych kuchniach w bloku.

Poznaj bliżej ten niezwykły system uzdatniania wody i dowiedz się, co potrafi!

Ecoperla Slimline POU – jak działa?

Już po pierwszym rzucie oka na Ecoperla Slimline POU można wydedukować, że jest to urządzenie proste w montażu, a etapy filtracji także nie będą należały do najbardziej skomplikowanych.

Ecoperla Slimline POU jest systemem ultrafiltracji. Jeśli mielibyśmy zestawić ten rodzaj filtracji membranowej z innymi, to można by było powiedzieć, ze ultrafiltracja jest mniej dokładna niż nanofiltracja i odwrócona osmoza, jednak na wody średnio i mało zanieczyszczone wystarczająca.

Ta niepozorna nowość od marki Ecoperla kryje w sobie trzy wkłady filtracyjne, przez które kolejno przepływa woda.

Pierwszym wkładem jest wkład wstępny. Wyłapuje on z surowej wody wszystkie cząstki mechaniczne o wielkości do 5 mikronów. Jest to doskonałe zabezpieczenie pozostałych etapów filtracji przed przytykaniem i przedwczesną utratą właściwości.

Dalej woda trafia do drugiego wkładu wykonanego z prasowanego węgla aktywnego. Węgiel aktywny uznaje się za jeden z najlepszych adsorbentów chloru, jego pochodnych oraz całej masy innych substancji odpowiedzialnych za pogorszenie smaku i zapachu wody. Na tym etapie dodatkowo woda doczyszczana jest z cząstek mechanicznych. Tym razem dokładność filtracji to 10 mikronów.

Ostatni, kluczowy etap stanowi membrana ultrafiltracyjna. Na jej powierzchni zatrzymywane są cząstki większe od 0,1 mikrona, natomiast przez membranę przedostają się wszystkie substancje mniejsze od 0,1 mikrona.

Na drodze uzdatniania na membranie ultrafiltracyjnej z wody usuwane są między innymi niektóre metale ciężkie, bakterie, wirusy i cysty. Przez membranę przepływa woda z jonami, w tym również ze składnikami mineralnymi.

Najważniejsze zalety systemu ultrafiltracji to:

 • Pozostawia w wodzie naturalnie występujące minerały, dzięki czemu nie ma potrzeby wzbogacania systemu o dodatkowe wkłady mineralizujące
 • Filtruje wodę na bieżąco – nie ma żadnego zbiornika na magazynowanie wody. Cała surowa woda przepływa przez filtr i uzdatniona trafia do użytkownika
 • Nie powoduje odrzutu do kanalizacji

Kiedy Ecoperla Slimline POU będzie dobrym wyborem?

Ultrafiltracja nie jest systemem, który sprawdzi się w każdych warunkach. Na pewno nie będzie to dobry wybór do wody bardzo zanieczyszczonej, zawierającej przekroczone żelazo, mangan, czy twardość wody. Te substancje mogłyby szybko zapychać pory membrany ultrafiltracyjnej. Zbyt częsta wymiana tego elementu byłaby zwyczajnie nieopłacalna.

Ecoperla Slimline POU będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli:

 • W domu już znajduje się centralna stacja uzdatniania wody, a potrzebna jest tylko delikatna poprawa właściwości organoleptycznych, by w celach spożywczych mogła z niej korzystać cała rodzina
 • Kiedy użytkownikom zależy na poprawie smaku wody, jednak równie bardzo pragną pić wodę z naturalnie występującymi minerałami
 • Kiedy jakość wody jest akceptowalna i mieści się w normach, jednak użytkownicy chcą poprawić jej smak, ale nie mają zbyt dużych funduszy
 • Kiedy w gospodarstwie domowym nie ma zbyt dużo miejsca na montaż filtra kuchennego

Otwieramy pudełko Ecoperla Slimline POU!

Ecoperla Slimline POU jest filtrem kuchennym sprzedawanym w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami oraz dodatkami. W zamówionym pudełku można znaleźć następujące elementy:

 • 3 wkłady filtracyjne
 • Stelaż montażowy
 • Wylewkę
 • Akcesoria montażowe
 • Instrukcję obsługi

Warto więcej napisać o samych wkładach filtracyjnych, ponieważ w Ecoperla Slimline POU zastosowano dość nietuzinkowe rozwiązanie. Chodzi tutaj o samą wielkość wkładów.

Posiadają one praktycznie dwa razy większą powierzchnię filtracyjną od standardowych wkładów zakładanych do systemów ultrafiltracji. Taka budowa daje kilka istotnych korzyści:

 • Zapewnia dłuższy kontakt wody z materiałem filtracyjnym
 • Zapewnia dłuższą żywotność wkładów możliwość przefiltrowania większej ilości wody

W przypadku Ecoperla Slimline POU wkłady należy wymienić dopiero po roku użytkowania, a nie po 6 miesiącach, jak to ma miejsce w większości standardowych systemów ultrafiltracji.

Wkłady filtracyjne Ecoperla Slimline POU wyróżniają się również ogromną szczelnością. Żadne zanieczyszczenie z zewnątrz nie jest w stanie przedostać się do środka. Obrotowa blokada znacznie ułatwia i przyspiesza wymianę na nowe.

Równie przemyślanym elementem jest wylewka, która posłuży do poboru przefiltrowanej wody. Jej design jest bardzo minimalistyczny i prosty, a to wszystko z myślą o dopasowaniu do kuchni urządzonej w każdym stylu.

Wewnętrzna plastikowa wkładka zapobiega kontaktowi oczyszczonej wody z metalowymi elementami. To gwarancja najwyższej higieny poboru wody.

Warto też podkreślić, że woda podawana jest z dużą prędkością, dzięki czemu nie trzeba dużo czasu, by napełnić szklankę.

Wszystkie komponenty są naprawdę solidne, wykonane z trwałych materiałów, z największą dbałością o szczegóły. Ecoperla Slimline POU jest w całości produkowana w europejskich fabrykach.

Bardzo łatwy montaż

To urządzenie jest w pełni przyjazne użytkownikowi. Montaż Ecoperla Slimline POU opiera się o szybkozłącza, więc cały proces trwa chwilę. Wszystko zostało dokładnie opisane w instrukcji obsługi, którą można znaleźć w pudełku.

Co jeszcze?

Na koniec warto wspomnieć o pielęgnacji. Nie jest to czynność wymagana, jednak rekomendowana. Należy pamiętać, że to urządzenie ma stały kontakt z wodą. Obecne w niej zanieczyszczenia mogą odkładać się w zakamarkach wewnątrz Ecoperla Slimline POU, co znacznie zmniejsza higienę i bezpieczeństwo filtracji wody.

Już jedna aplikacja preparatu dezynfekującego na 12 miesięcy jest w stanie ochronić urządzenie przed możliwością powstania skażenia mikrobiologicznego i je dokładnie oczyścić. Jeśli zależy nam na tym, aby cały proces potrwał jak najkrócej, warto wybrać jednorazowy preparat Ecoperla Antibacter.

Smaczna woda z kranu!

Ecoperla Slimline POU stanowi w wielu przypadkach doskonałą możliwość na powrót do picia i pełnego wykorzystywania na co dzień wody z kranu. Dzięki połączeniu membrany ultrafiltracyjnej i wkładu węglowego możliwe jest osiągnięcie naprawdę dobrych efektów pod względem poprawy smaku i zapachu wody. Dzięki temu niepozornemu filtrowi kuchennemu woda może być nawet lepsza w smaku od niektórych wód butelkowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.