głowica sterująca do zmiękczacza wody Fobrite

Głowice sterujące Fobrite – najlepszy dowód na to, że pozory mylą

Poszukiwania idealnego produktu, nieważne czy chodzi o samochód, telefon, słuchawki, czy urządzenie do filtracji wody, nigdy nie jest proste. W trakcie podejmowania decyzji raczej staramy się odrzucać produkty pochodzące z Chin z powodu utartego przekonania o niskiej jakości tych towarów. Tymczasem to wcale nie jest regułą, na co najlepszym dowodem jest firma Fobrite, produkująca głowice sterujące do zmiękczaczy wody.

Utarte mity i przekonania

Nie od dziś wiadomo, że Chiny są jednym z gospodarczych gigantów i producentem wszelkich dóbr. W Polsce z wyrobami z tamtych stron można spotkać się praktycznie na każdym kroku. Pomimo coraz większej popularności chińskich platform zakupowych i coraz większego zainteresowania sprowadzania produktów z tych terenów, wciąż utarte głęboko w podświadomości jest przekonanie o tym, że chińskie nigdy nie będzie jednoznaczne z „dobre”.

Wiele osób poszukujących jakiegoś konkretnego towaru odrzuca poszczególne propozycje tylko ze względu na kraj pochodzenia. Tymczasem należy wziąć pod uwagę, że rynek i standardy ulegają zmianie, a same Chiny mogą pochwalić się kilkoma firmami o bardzo wysokiej renomie na całym świecie.

Przykłady? Chociażby tak modny ostatnimi czasy Xaomi, znany i doceniany przez liczne grono Huawai, Honor, Pocophone, Oneplus, Oppo. W tym gronie można wymienić również producenta głowic sterujących do urządzeń filtrujących wodę Fobrite.

W poszukiwaniu idealnego zmiękczacza wody

Warto opowiedzieć trochę więcej o ostatniej wymienionej firmie, jednak zanim to, napiszemy jeszcze kilka słów o poszukiwaniu zmiękczaczy wody, bo to właśnie do nich firma Fobrite głównie tworzy swoje komponenty.

Od lat w branży uzdatniania wody między wierszami powtarzało się stwierdzenie, że co chińskie raczej nie będzie dobre. Dużo w tym prawdy, ponieważ za niską ceną zazwyczaj kryła się bardzo niska jakość.

Problem najczęściej dotyczył sektora zmiękczaczy wody – popularnych urządzeń redukujących stopień twardości wody. Wiele osób wybierało produkty o mocno zaniżonej cenie, nie zwracając uwagi na komponenty w urządzeniach i nie mając świadomości co do tego, jak może skończyć się użytkowanie produktów nie do końca wiadomego pochodzenia.

Tutaj warto jednak podkreślić, że nigdy nie należy wrzucać wszystkiego do jednego worka. Na to najlepszym dowodem jest właśnie chińska firma Fobrite.

Jest to producent wyspecjalizowany jedynie w produkcji głowic do zmiękczaczy wody, a swoje komponenty wzoruje na najlepszych, światowych producentach. W tym wypadku wysoka jakość oraz precyzyjność wykonania oraz ilość otrzymanych przez nich certyfikatów naprawdę robią wrażenie.

Kika słów o Fobrite

Fobrite powstała w 2006 roku. Ich działalność od początku kręciła się tylko i wyłącznie wokół zaworów sterujących przeznaczonych do zmiękczaczy wody. Do dziś przedsiębiorstwo jest sfokusowane tylko na tym. To nie lada zaleta, ponieważ wiele firm stale szuka nowych dróg rozwoju i wytwarza różne produkty. Fobrite natomiast skupia się na jednym celu – produkcji idealnych, precyzyjnych, niezawodnych głowic sterujących.

Każdy produkt powstaje tam od początku do końca. Proces rozpoczyna się od opracowania projektu, badań, wstępnej konstrukcji, a kończy na produkcji i sprzedaży.

Firma stawia na pełen profesjonalizm, zrozumienie produktu oraz maksymalne dostosowanie się do potrzeb klienta.

Do oferty stale są wprowadzane nowe produkty, które mają jak najlepiej podążać i wyrażać nowoczesne trendy technologiczne.

Profesjonalny zespół ekspertów

W filozofii Fobrite bardzo dużą rolę odgrywa sam zespół inżynierów projektujących zawory sterujące. Firma bardzo stawia na doświadczenie w dziedzinie uzdatniania wody. Ciągłym testom podlegają nie tylko same produkty, ale także techniki produkcyjne. Wszystko w celu zachowania wysokich standardów oraz renomy.

Każdy produkt testowany

Każda z wypuszczanych na rynek głowic sterujących przechodzi dokładne testy, a jej jakość jest poddawana rygorystycznej ocenie. Konstrukcja i wykonanie mają kluczowe znaczenie. Komponenty są certyfikowane.

Fobrite otrzymał około 100 patentów w swoim kraju, jak też międzynarodowych. Wśród najważniejszych można wymienić certyfikat ISO 9001 oraz „High-Tech Enterprice”.

Fobrite przyjazna pracownikom

Firma łamie stereotypy także pod względem dbałości o dobra pracownika. Wszystko w ramach zrównoważonego rozwoju. Założyciele zdają sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa człowiek w całym procesie powstawania produktów. Fobrite działa zgodnie z filozofią zaufania, równości, poszanowania godności człowieka.

Co wyróżnia głowice sterujące od Fobrite?

Choć firmę Fobrite można zaliczyć do dość młodych przedsiębiorstw, to z całą pewnością nie można jej odmówić wiedzy zdobytej przez ten czas. Dzięki temu, że produkcja skupia się wyłącznie na zaworach sterujących do zmiękczaczy wody, produkty są naprawdę dopracowane w najdrobniejszych detalach. Zadbano także o jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji.

Produkowane przez nich głowice sterujące zarządzają procesem pracy i regeneracji w zmiękczaczach wody przeznaczonych zarówno do gospodarstw domowych, jak też do zastosowań przemysłowych.

Niewątpliwą zaletą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest pełna możliwość przeprowadzenia serwisu. W razie wystąpienia awarii jakiegokolwiek z elementów, głowicę sterującą można praktycznie całkowicie rozkręcić i wymienić popsutą część, wyczyścić bądź naprawić. Nie trzeba myśleć o wymianie całego komponentu.

Dobre wzorce dla Fobrite

Przy produkcji głowic sterujących do zmiękczaczy wody, Fobrite bardzo wzorował się na znanym i renomowanym światowym producencie Fleck. To obok zaworów sterujących Clack i Erie jedne z najczęściej wybieranych elementów tego typu.

Fleck to jedna z trzech marek głowic sterujących Pentair. Firma działa na rynku już od 1950 roku. Na rynek europejski te głowice sterujące są produkowane we Włoszech.

Nie nastawiaj się negatywnie

Fobrite udowadnia, że nie wszystkie produkty pochodzące z Chin muszą odznaczać się kiepską jakością – wręcz przeciwnie. Coraz więcej przedsiębiorstw rozpoczynających działalność w tamtych stronach zbiera dobre opinie na całym świecie. Z produkowanymi przez nich głowicami sterującymi do zmiękczaczy wody dzieje się podobnie.

1 komentarz

  1. Miałem takie podejście przez długi czas, że co chińskie to złe. Faktycznie przez telefony mi się zmieniło, bo korzystam właśnie z jednej z marek i przyznam, że jak na moje potrzeby to wystarczająco i nie ma większych problemów. Tutaj w przypadku Fobrite bardzo mi się podoba filozofia firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.