NordVPN

Dbaj o swoją prywatność i bezpieczeństwo w internecie z NordVPN

Coraz częściej porusza się problem rozwoju przestępczości internetowej. Jest ona skutkiem coraz większej ilości użytkowników internetu, co równa się większej liczbie potencjalnych ofiar. Warto więc zabezpieczyć się przed atakiem hakerskim.

Korzystanie z sieci VPN – gwarancja bezpieczeństwa

Nie trzeba dużo mówić o podejmowaniu konwencjonalnych środków ostrożności, takich jak na przykład stosowanie różnych haseł do kont internetowych, czy zaniechanie korzystania z ogólnodostępnych puntów wi-fi, które nie wymagają podania hasła dostępu. Zawsze warto oczywiście zaopatrzyć się w program antywirusowy, który chroni komputer przede wszystkim przed atakiem złośliwego oprogramowania.

Te podstawowe zabiegi są oczywiście bardzo ważne i trzeba je wykonywać, jednak należy uciec się do podejmowania działań bardziej wyrafinowanych. Kluczem bezpieczeństwa internetowego jest nie tylko omijanie problemów, ale także rozbudowa silnej ochrony komputera. W tym celu należy zadbać o to, aby zyskać w internecie jak największą anonimowość i stać się użytkownikiem incognito. Tylko takie posunięcie zapewni internaucie maksimum bezpieczeństwa.

Dobrym krokiem ku zwiększeniu prywatności w sieci jest skorzystanie z możliwości, jakie dają serwery sieci VPN. Chronią one skorelowane z nimi urządzenia, zatajając wszelkie informacje na ich temat oraz szyfrując wszelkie dane, jakie są przesyłane w obrębie dwóch urządzeń połączonych w ramach sieci VPN. Serwery nie zostawiają również śladów swojej działalności, więc ich użytkownik jest w stu procentach anonimowy.

NordVPN mapa serwerów na świecie
Mapa serwerów NordVPN na świecie pokazuje jak szeroka jest oferta tego dostawcy usług VPN oraz proxy

Gdzie na co dzień korzysta się z sieci VPN?

Z racji faktu, że sieć VPN zapewnia prywatność użytkowników i silną ochronę danych, korzystają z niej m. in. duże korporacje i urzędy. Dzięki temu, że korzystanie z sieci VPN nie wymaga łącza przewodowego, korzystanie z usług serwera jest możliwe praktycznie z każdego miejsca na ziemi, do którego dociera internet! Tym sposobem komunikuje się ze sobą poszczególne filie światowych koncernów czy urzędy na obszarze całego państwa.

Elitarne grono użytkowników VPN dowodzi, że jest to usługa pewna i gwarantująca sprawną, niezagrożoną atakiem zewnętrznym pracę. Jest to więc oferta dla każdego rodzaju firmy, ponieważ niemal wszystkie przedsiębiorstwa dokonują ważnych operacji pieniężnych i formalnych za pomocą internetu.

Czym VPN różni się od proxy?

Działanie serwerów VPN najlepiej wytłumaczyć na przykładzie porównania ich z serwerami proxy. Drugi z wymienionych rodzajów serwerów jest rozwiązaniem typowym dla sieci LAN. Jego nazwa (z ang. “pośrednik”) doskonale tłumaczy pełnioną przezeń funkcję. Proxy “filtruje” dane internetowe, zanim przekaże je do komputera wysyłającego określone żądanie. Ponadto, przeszukując sieć, ujawnia tylko własne IP, dbając o prywatność podległego mu urządzenia.

Serwer VPN działa na nieco odmiennych zasadach. Również nie ujawnia IP, który zleca mu określone zadanie, jednak wszelkie przepływy informacji są odpowiednio szyfrowane. Przez to są one praktycznie nie do odczytania dla osób nie poruszających się w ramach tego samego serwera VPN. To gwarantuje całkowitą prywatność i większe bezpieczeństwo, aniżeli użytkowanie serwera proxy. Warto mieć na uwadze fakt, że NordVPN wraz z serwerami VPN dostarcza też usługę proxy. Każdy z serwerów ma bowiem uruchomione obie usługi, więc jeśli potrzebujesz sprawdzonych serwerów proxy to NordVPN również taką usługę Ci zapewni.

NordVPN lista serwerów w USA
W samych Stanach Zjednoczonych NordVPN posiada tysiące szybkich serwerów VPN – wybierz dowolny z nich, by bezpiecznie surfować po Internecie

NordVPN – najlepsza oferta na rynku

Osoby szukające dobrej ochrony danych za rozsądną cenę powinny zapoznać się z ofertą producentów NordVPN. Stanowi on połączenie korzystnych parametrów ekonomicznych ze skutecznym działaniem, które zabezpieczy komputer przed potencjalną napaścią hakerską.

Zalety NordVPN

Tak dobra ocena NordVPN jest poparta mocnymi argumentami, które wyróżniają go spośród pozostałej konkurencji. Dla skonkretyzowania i uzasadnienia opinii warto przytoczyć kilka z przytoczyć kilka z nich:
– stosowanie wojskowej metody szyfrowania danych,
– posiadanie wtyczki CyberSec blokującej witryny niebezpieczne,
– funkcja “Double VPN” szyfrująca dane dwukrotnie,
– pewność niezapisywania danych umożliwiających śledzenie,
– ukrycie adresu IP,
– ukrycie aktywności online,
– dostęp do treści z ograniczeniem geograficznym,
– możliwość korzystania nawet w krajach objętych cenzurą internetu,
– kompetentna obsługa klienta,
– mobilność,
– możliwość połączenia z jednym kontem NordVPN nawet 6 urządzeń.

Na odrębne słowa zasługuje możliwość dostępu do treści z ograniczeniem geograficznym, gdyż to właśnie z tego powodu bardzo wiele osób korzysta z NordVPN. Najczęściej blokowane są materiały video, takie jak serwis MTV, Netflix, HBO, VOD TVP, Player itd. Więcej na temat zmiany geolokalizacji dzięki NordVPN przeczytasz w artykule dostępnym pod adresem https://www.kupony.org/blog/zmiana-geolokalizacji-ip-dzieki-nordvpn/.

NordVPN szybkość pobierania przez VPN
Na tle konkurencji NordVPN wyróżnia się dużą szybkością, niskim czasem dostępu oraz niezawodnością – ping tylko 8 ms!

Polityka cenowa twórców NordVPN

Ważnym czynnikiem zachęcającym do skorzystania z usługi NordVPN jest również bardzo dobrze rozbudowana polityka cenowa prowadzona przez producenta. Przewidując zróżnicowanie wymagań klientów, pomyślał o stworzeniu trzech pakietów usług, które różnią się od siebie czasem działania. Są to umowy: miesięczna, roczna i dwuletnia. Opłata jest naliczana po każdym miesiącu współpracy.

Wysokość ceny zależy od wykupionego pakietu, jednak zazwyczaj im dłuższy okres umowy, tym mniejsza kwota musi być uiszczona za jeden miesiąc dostępu do usług. Ceny za miesięczny abonament zaczynają się już od 3,29$. Dla klientów decydujących się na kupno pakietu dłuższych usług są przewidziane formy gratyfikacji (np. kupon rabatowy NordVPN). Producent oferuje również duże rabaty dla abonentów decydujących się na długoterminową współpracę.

Swego rodzaju ewenementem jest długość bezpłatnego okresu próbnego (tzw. trial), który wynosi aż trzydzieści dni, podczas gdy w przypadku innych produktów są to zazwyczaj tydzień lub dwa. Ten czas powinien w zupełności wystarczyć do przekonania się o walorach NordVPN. Jeśli jednak klient będzie niezadowolony i zgłosi reklamację w ciągu trzydziestu dni od sfinalizowania transakcji, producent zobowiązuje się zwrotu całego wkładu finansowego, który wniósł klient.

NordVPN wynik testu prędkości Speedtest
Pełny wynik testu prędkości wykonanego narzędziem Speedtest pokazuje, że NordVPN dysponuje bardzo szybkimi serwerami VPN o niskich pingach

Podsumowanie

Zapoznanie się z wymienionymi aspektami korzystania z sieci VPN za pomocą NordVPN powinno być wystarczającą zachętą ku temu, aby zapoznać się z ofertą producenta. Kupno NordVPN opłaci się każdemu, kto zdecyduje się na podjęcie takiego kroku. Gwarantuje on zapewnienie urządzeniom multimedialnym kompleksowej ochrony, która wiąże się z ponoszeniem niewygórowanych opłat. Ich ponoszenie jest jednak o wiele lepszym wyjściem niż drogie usuwanie szkód powstałych na skutek ataku przestępców internetowych.

Chcesz testować NordVPN przez 30 dni bez żadnego ryzyka i do tego po okazyjnej cenie? Wykorzystaj kupon rabatowy NordVPN dostępny na stronie https://www.kupony.org/sklep/nordvpn/. Sam z niego skorzystałem.

1 komentarz

  1. Moim zdaniem to najlepsza usługa VPN dostępna na rynku, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek cena/jakość. Czy jest coś lepszego? Tak, własne serwery VPN, ale to jest nieporównanie droższe niż NordVPN, który daje dostęp do tysięcy serwerów VPN za grosze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.