Parametry wody

Jak sprawdzać parametry wody przemysłowej?

Kamień kotłowy to zjawisko powszechnie spotykane. Jego usunięcie nie należy do łatwych zadań i zwykle wymaga wsparcia specjalistycznie dobranych środków. Twarda woda zawiera w swoim składzie spore ilości wapnia oraz magnezu. Rozkładające się pierwiastki przyjmują postać osadzające się kamienia. Warto zaznaczyć, że taka sytuacja zachodzi w niemal wszystkich zbiornikach, a także instalacjach wodnych, w których odnotowuje się wysoką temperaturę pracy (powyżej 28 stopni Celsjusza). Mowa tutaj o bojlerach, instalacjach grzewczych, a także innych podobnych urządzeniach.

Czym grozi osadzanie się kamienia kotłowego?

Oczywistym jest, że osadzający się kamień zakłóca prawidłowe działanie całego układu. Jego obecność zmniejsza wydajność, a także sprawia, że parametry wody ulegają pogorszeniu. Spada również poziom energii cieplnej. Ciepło jest gorzej przewodzone, co może skutkować podwyższeniem zapotrzebowania na energie. Jest to bardzo groźna sytuacja, której efektem może być miejscowe uszkodzenie układu związane z niedogrzaniem, czy też przegrzaniem.

Warto również dodać, że bardzo często dochodzi do awarii całego systemu, a nawet trwałego zniszczenia jego elementów. Naprawa jest nie tylko czasochłonna, ale również kosztowa. W wielu przedsiębiorstwach wstrzymane są prace, co również generuje straty. Właśnie dlatego nie należy bagatelizować osadzającego się kamienia. Należy regularnie przeprowadzać kontrole mające na celu dokonanie oceny stopnia osadzenia się węglanów pierwiastków. Istotnym jest, aby w momencie odnotowania kamienia w instalacji lub urządzeniach podjąć właściwe kroki. Zastosowanie profesjonalnych środków w właściwym momencie może uchronić przez dotkliwymi zniszczeniami, a także przywrócić równowagę systemu.

Kamień kotłowy – jakich środków użyć?

Na rynku dostępnych jest wiele środków, który mają za zadanie wspierać usunięcie kamienia kotłowego. Wiadomym jest, że należy wybierać wyłącznie przedsiębiorstwa cieszące się wysoką renomą. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości produktów oraz usług.

Przedsiębiorstwo Transhelsa to lider na rynku kondycjonowania wody. W ofercie znajduje się szereg skutecznych środków chemicznych mających na celu usunięcie kamienia oraz innych zanieczyszczeń z układów grzewczych. Wystarczy dopasować odpowiedni produkt do posiadanej instalacji. Są to gotowe mieszanki, jednak wybór zależy od wyników przeprowadzonej analizy wody. Dla przykładu – Hydrogel H 110 FD dedykowany jest wodzie o maksymalnej twardości do 3 mmol/l (16,8 °dH), a Hydrogel H 140 FD przeznaczony jest do wody o twardości w zakresie 0-3 ˚dH. Podstawą jest przeprowadzenia badań i określenie parametrów wody znajdującej się w układzie.

Należy dodać, że firma Transhelsa oferuje nie tylko specjalistyczne produkty chemiczne, ale również usługi, taki jak np. analiza wody, serwis, okresowe czyszczenie instalacji z osadów, a także wiele więcej. Wybierając ekspertów zyskuje się spokój, a także bezpieczeństwo. Można liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy.

Pamiętajmy, że kamień kotłowy to tylko jeden z efektów nieprawidłowych parametrów wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.