Automaty do płukania narurowych filtrów samoczyszczących Atlas Filtri Hydra to świetne udogodnienie dla osób, które nie chcą ręczni odkręcać zaworu spustowego, aby zainicjować czyszczenie wkładu. Dotychczas w portfolio produktów włoskiej marki znajdowały się tylko automaty zasilanie prądem elektrycznym. Aktualnie pojawił się zupełnie nowy model działający na baterie. Poznaj K-Matic!

Płukanie wkładów jeszcze nigdy nie było tak proste!

Automatyczny zawór spustowy K-Matic zasilany bateriami 9V (nie dołączone do zestawu) jest wyjątkowo praktyczny z punktu widzenia instalatora. Wystarczy bowiem wkręcić mosiężne przyłącze (znajdujące się w zestawie z zaworem) na dole klosza filtra , a następnie bezpośrednio do niego zamontować automat do płukania wkładów K-Matic. Lej spustowy, który jest w standardzie dodawany do filtrów z serii Hydra, wkręca się od drugiej strony. I to wszystko. Prawda, że proste?

Poznaj liczne zalety K-Matic i zautomatyzuj płukanie wkładów

Spustowy zawór automatyczny K-Matic to urządzenie nie tylko proste w montażu, ale także intuicyjne w obsłudze. Programowanie płukań wkładu filtracyjnego zajmuje zaledwie chwilę. W zależności od jakości wody (wodociągowej lub studziennej), a także od indywidualnych preferencji użytkownika można ustawić odstępy między kolejnymi regeneracjami na 12 godz, 24 godz, albo na 7 dni, 14 dni lub 30 dni. Jedno płukanie może natomiast trwać 10 minut lub 20 minut. Jeśli korzystasz z wody z własnego ujęcia cykl płukań będzie prawdopodobnie częstszy niż w przypadku wody pochodzącej z wodociągu lokalnego. Bez względu jednak na to, możesz zapomnieć o ręcznym odkręcaniu zaworu. Z K-Matic wszystko dzieje się automatycznie, a filtr Atlas Filtri Hydra staje się praktycznie bezobsługowy. Więcej informacji na temat nowego rozwiązania od włoskiego producenta znajdziesz w zamieszczonym ponizej matereiale filmowy. Zachęcam do oglądania!