Kurs Photoshop przez internet

Kurs Photoshop przez internet – czy to dobry sposób na naukę?

Dzisiaj kursy przydają się każdemu z nas. Często nawet definiują one nasze możliwości zdobycia lepszego stanowiska i ciekawszej pracy. Umożliwiają nam one także paradoksalne zmniejszenie wydatków w firmie, ponieważ choć wydajemy jakąś kwotę na kurs, to jednak nie musimy już jej przeznaczać na wynagrodzenie dla osoby, która by to musiała zrobić za nas, Podsumowując kursy to zawsze dobra inwestycja.

Nadmierna oszczędność

Często jednak chcemy nadmiernie oszczędzić i w efekcie próbujemy się nauczyć samemu z Internetu wszystkich wiadomości. Jakie to niesie ze sobą zagrożenia?

1) Ogromna strata czasu – przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, że dzisiaj każdy może napisać wszystko i że czytając coś w Internecie nie mamy kompletnie żadnej pewności, że pisała to osoba jakkolwiek kompetentna w swojej dziedzinie. Co więcej wiele informacji, które przeczytamy, zupełnie na nic absolutnie nam się nie przyda. W efekcie stracimy mnóstwo czasu na przesiewanie informacji i wiadomości i na wybór tych prawidłowych.

2) Powielanie błędnych wzorców – często jest też tak, że nauczymy się coś robić i niestety nie będzie to najlepszy sposób. Niemniej jednak już tak bardzo będziemy do tego przyzwyczajeni, ze trudno będzie nam się odzwyczaić i w efekcie ciągle będziemy wszystko źle robić.

3) Niska efektywność nauki – warto jeszcze wspomnieć krótko o tym, że taka samodzielna nauka jest dość trudna. Przede wszystkim bowiem musimy naprawdę dobrze zorganizować sobie czas i unikać oglądania godzinami śmiesznych kotów. Ponadto nawet jeśli już trafimy na jakiś w miarę sensowny kurs np. na YouTubie prowadzony przez osobę, która się na tym zna, to niestety kurs ten będzie często wzajemnie ze sobą niepowiązany. Oznacza to, że jeden odcinek będzie dotyczył jednego zagadnienia, drugi zupełnie innego itp. Dla osoby, która to nagrywała całość będzie miała naprawdę duży sens, ponieważ ona się na tym zna. Dla nas jednak, kiedy dopiero poznajemy techniki i możliwości, całość może okazać się naprawdę trudna do przebrnięcia.

4) Brak wpisu w CV – warto jeszcze dodać, że ogromną wadą takich kursów samodzielnych jest to, że nie możemy tego w żaden sposób wpisać w CV. Z tego też powodu nawet jeśli czegoś się nauczyliśmy, to nie dajemy naszemu pracodawcy żadnych możliwości, aby ten poznał nasze umiejętności. Nie mamy bowiem żadnych podstaw.

Strefa Kursow - Photoshop dla fotografa
Na platformie szkoleniowej Strefa Kursów znajdziesz szereg pozycji dotyczących Photoshopa, np. wysoko oceniany kurs Photoshop dla fotografa

Cena kursów profesjonalnych

Teraz warto krótko powiedzieć, na czym w zasadzie oszczędzamy. Otóż decydujemy się na taką samodzielną naukę przede wszystkim dlatego, że obawiamy się, że profesjonalne kursy są naprawdę drogie. Tymczasem kurs Photoshop na takich platformach jak Udemy czy Strefa Kursów to kwestia od 40 do 120 zł. Brzmi aż idiotycznie? Dokładnie tak bowiem jest. Często tak bardzo chcemy oszczędzić, że aż nie patrzymy, czy w ogóle kwota jest tego warta. Pomyślmy zresztą – czy naprawdę oszczędzamy, jeśli do wydania mamy absolutnie maksymalnie 120 zł za bardzo już zaawansowany kurs a w perspektywie mamy wielodniowe i wykańczające odsiewanie informacji oraz samodzielną nauk, której nie możemy nikomu udowodnić? Oczywiście, że lepiej wówczas zapłacić za kurs po prostu. Tym bardziej, że taki kurs Photoshop na platformie Strefa Kursów ma naprawdę wiele zalet. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/kurs-photoshop-jaki-wybrac-sprawdz-strefe-kursow-oraz-udemy/.

1) Profesjonalizm – to zostało już wspomniane wcześniej. Warto jednak tutaj dodać, że nad takim kursem pracują nie tylko specjaliści z danych dziedzin, lecz także osoby umiejące dobrze i sprawnie organizować czas. Dzięki temu mamy pewność, że całość będzie naprawdę efektywna, że każda następna lekcja będzie logicznie powiązana z poprzednią, co nam pomoże zapamiętać całość.

2) Kurs komputerowy – następnie należy podkreślić, że jest to kurs internetowy. W związku z tym przede wszystkim mamy naprawdę sporą elastyczność. Możemy spokojnie uczyć się w swoim tempie, nikt nas nie popędza ni nie zwalnia. Nie jesteśmy także ograniczeni żadnymi ramami czasowymi, w związku z czym możemy uczyć się o najbardziej dogodnej dla nas porze, choćby i była to północ. Oczywiście zaleta jest również to, że nie musimy nigdzie jeździć, denerwować się itp. Słowem oszczędzamy energię!

3) Kurs online, nauka offline – choć jednak do tego, aby pobrać kurs potrzebny jest internet, to jednak potem kurs będzie działał bez łącza internetowego. to zapewnia nam, że możemy usiąść sobie w dowolnym miejscu np. w kawiarence i nie będąc kuszonymi wszystkimi internetowymi ciekawostkami, na spokojnie przejrzeć wszystkie lekcje.

4) Łatwe zapisy – warto jeszcze wspomnieć o tym, że zapisy na taki kurs są banalnie łatwe. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie, uiścić odpowiednią kwotę i gotowe!

5) Punkt w CV – takie kursy możemy także spokojnie wpisać w CV albo podeprzeć się nimi w pracy, jeśli ktoś zapyta, czemu wykonujemy daną rzecz, skoro nie mamy ku temu odpowiednich kwalifikacji. wówczas możemy pokazać, że jednak mamy!

6) różne poziomy zaawansowania – wreszcie trzeba jeszcze wspomnieć o tym, ze na Strefie Kursów i w Udemy znajdziemy kursy przeznaczone dla osób będących na różnym stopniu zaawansowania. To pomoże nam zaoszczędzić czas na niepotrzebną naukę.

Udemy - doskonalenie fotografii portretowej
Na platformie Udemy również znajdziesz liczne kursy Photoshopa – w sumie jest ich ponad tysiąc – fotografom powinien przypaść do gustu powyższy kurs

Udemy to wyjątkowe miejsce ze szkoleniami najwyższej jakości

Teraz opowiedzmy krótko o Udemy. Otóż jest to także platforma z kursami, jednak wyróżnia ją to, że jest po angielsku. Warto zatem z niej skorzystać. Przede wszystkim bowiem obok umiejętności obsługi Photoshopa zdobędziemy odpowiednie słownictwo techniczne i biznesowe, co pozwoli nam dalej się rozwijać. Ponadto będziemy mogli poćwiczyć nasz angielski nie gdzieś na forum, czego się wstydzimy często, lecz po prostu w domowym zaciszu. Dzięki temu łatwiej będzie nam opanować sztukę mówienia w obcym języku do większej liczby osób. Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że oczywiście taki kurs w języku angielskim to zawsze bardzo duży atut dla każdego pracodawcy.

Strefa Kursów z bogatą ofertą szkoleń w języku polskim

Na koniec podkreślmy tylko, że kur Photoshop to nie jedyna możliwość, jaką znajdziemy na Udemy czy na Strefie Kursów. Te witryny oferują bowiem przeróżne kursy z zakresu programowania, tworzenia stron internetowych, innych programów do obróbki zdjęć itp. Oczywiście wszystkie z nich cechuje bardzo wysoka jakość!

Bądź na bieżąco z promocjami profesjonalnych szkoleń online i sprawdź dostępne kupony rabatowe Strefy Kursów oraz kody promocyjne Udemy. Zdobywaj nowe umiejętności jeszcze taniej i korzystaj ze zdobytej wiedzy.

1 komentarz

  1. Jako że dorywczo zajmuję się pracami przy stronach internetowych to korzystałem swego czasu z aplikacji Fireworks. Kiedyś był to produkt firmy Macromedia, potem wykupił Macromedię Adobe, o ile się nie mylę. No i niestety Fireworks poszedł w odstawkę. Adobe pewnie nie chciało prowadzić 2 podobnych projektów, czyli Fireworks oraz Photoshop. Jednak to według mnie nie były podobne projekty. Photoshop jest teraz już wielkim kombajnem do wszystkiego, ale Fireworks był prostszy i służył w dużej mierze osobom projektującym witryny internetowe. Można było zrobić w nim dużo rzeczy związanych z grafiką 2D bardzo szybko. Wraz z pogrzebaniem projektu pod nazwą Fireworks ludzie mieli wybór – przenieść się na Photoshop lub GIMP. I jedno i drugie jest zupełnie inne niż Fireworks, więc tak czy owak trzeba się liczyć z godzinami spędzonymi z tymi programami. Teraz pytanie – czy będą to godziny, czy może dziesiątki godzin. Ja wybrałem opcję pierwszą i dlatego postanowiłem zakupić porządny kurs Photoshop oraz jako alternatywę zainwestowałem w kurs GIMP. Finalnie zostałem przy Photoshopie, ale uważam, że GIMP to świetny program i do tego darmowy. Nie tak popularny jak Photoshop, ale idealny dla zwolenników open source.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.