ShortPixel

Optymalizacja grafiki przy użyciu ShortPixel przyspieszy Twoją stronę

Będąc grafikiem projektującym etykiety dla różnego rodzaju produktów trzeba mieć bogate portfolio, aby zdobywać kolejne zlecenia. Jednak takie w formie papierowej nie wystarczy, aby stać się konkurencyjnym na rynku. Trzeba również reklamować swoje usługi poprzez bloga firmowego lub stronę internetową. Aby jak najlepiej zaprezentować swoje prace potrzeba nie tylko wykonania profesjonalnych zdjęć, ale również zoptymalizowania ich wielkości aby zbytnio nie obciążały płynnego działania strony, a jednocześnie były jak najlepszej jakości. W tym celu służy kompresja zdjęć. Można ją wykonać za pomocą profesjonalnych narzędzi, które nie wymagają znacznej wiedzy informatycznej.

Dlaczego warto optymalizować zdjęcia na stronie?

Grafik w swojej pracy korzysta ze specjalistycznych programów do projektowania i obróbki. Jeśli jednak chce swoje projekty przedstawić w realizacjach musi na swoją stronę wstawić ich zdjęcia. Program do obróbki może poprawić kolory i ich nasycenie, ale jednocześnie spowodować, że plik graficzny będzie jeszcze “cięższy”. Jeśli stronę prowadzi się na WordPressie bądź korzysta się z PHP, można zdecydować się na ShortPixel, czyli narzędzie do kompresji zdjęć. Pozwoli na zmniejszenie gabarytów pliku graficznego w chmurze, nie obciążając serwera. Wtyczka WordPress pozwoli na wybór rodzaju kompresji i wykona ją zaraz po wybraniu grafik i potwierdzeniu tej operacji. Ja osobiście używam ShortPixel do tej strony opartej o WordPress, ale pamiętaj, że ShortPixel potrafi optymalizować grafikę nie tylko na witrynach napędzanych WordPress’em.

Kompresja grafiki bez straty jakości

Najwyższa jakość glossy jest trzecią możliwością, poza kompresją stratną i bezstratną. Pozwala na przyspieszenie ładowania obrazów na stronie poprzez zmniejszenie ich rozmiarów w MB, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Dedykowana jest dla wszystkich którym najbardziej zależy na wysokiej jakości po kompresji. Kompresja bezstratna spowoduje zmniejszenie wielkości grafiki, natomiast stratna powstanie niewyraźnych krawędzi i widoczne mniej lub bardziej piksele. ShortPixel pozwala jednak na wykonanie nawet dwóch podstawowych rodzajów kompresji w bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu piksele nie będą widoczne na stronie w standardowej rozdzielczości, a dopiero przy powiększeniu.

Ile kosztuje ShortPixel?

Po pobraniu wtyczki ShortPixel, możliwe jest założenie darmowego konta. W ten sposób można tworzyć do 100 kompresji grafik miesięcznie. Dla profesjonalistów polecane są z kolei pakiety płatne. Już za 5$ można optymalizować do 5 tys. grafik w ciągu miesiąca, a za 30$, nawet 55 tys. Płatności można dokonać przez system PayPal, a fakturowanie odbywa się automatycznie do momentu rezygnacji z pakietu. Darmowe konto, podobnie jak wersje płatne jest odnawialne i oferuje dokładnie takie same funkcje bez żadnych ograniczeń, poza limitem kompresji, co jest dużym atutem. Można bowiem również optymalizować grafiki w najwyższej jakości. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/kompresja-zdjec-w-wordpress-wtyczka-shortpixel/.

Błyskawiczne działanie ShortPixel w chmurze

Kompresja zdjęć w ShortPixel odbywa się w chmurze i jest niezwykle prosta. Po zaznaczeniu rodzaju kompresji, rozdzielczości zdjęcia i potwierdzeniu, czeka się jedynie na rezultaty, które zawsze są satysfakcjonujące. Pozycjonowanie jest znacznie prostsze, kiedy strona zoptymalizowana jest zarówno pod względem treściowym, jak i graficznym.

Działający kupon rabatowy do narzędzia ShortPixel znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/sklep/shortpixel/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.