Airbnb

Oszczędność w podróży nie odbiera jakości noclegom

Podróżowanie po świecie kojarzy się z ogromnymi wydatkami, których znaczną część pochłaniają koszty zakwaterowania. Okazuje się, że może być inaczej. Tańsze lokum też nie musi oznaczać standardu niższego, niż w ofertach hotelowych.

Oszczędzaniu na kosztach podróży sprzyjają tanie noclegi. Na takie raczej trudno liczyć w komercyjnej jednostce. Zdecydowanie łatwiej jest je znaleźć u prywatnego właściciela. Jak to zrobić?

1. Znajdź odpowiednią platformę

Szukając ciekawych ofert noclegowych warto skorzystać z pośredników. Jednym z nich jest Airbnb – prosty system, który pomaga w wynajęciu kwatery. Krótko mówiąc: łączy właścicieli mieszkania lub pokoju z osobą poszukującą. Ta konkretna platforma daje możliwość znalezienia noclegu, który spełni wszystkie wymagania klienta. Wyszukiwarka przeprowadzi selekcję ofert według ustalonych kryteriów. To znaczna oszczędność czasu w porównaniu do przeglądania każdego z dostępnych ogłoszeń i samodzielnego przeprowadzania ich selekcji.

2. Zarejestruj się

Decydując się na oferty dostępne za pośrednictwem Airbnb, wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej airbnb.com. Jest to procedura bezpłatna, a tym etapie można wykorzystać swój adres e-mail lub profil na Facebooku, Google albo Amex. Później system poprosi nas o kilka dodatkowych informacji o nas. Dzięki nim potencjalny gospodarz będzie wiedział, jak skontaktować się ze swoim gościem i czego może po nim się spodziewać. Uzupełnienie danych jest niezbędne, by wysłać prośbę o rezerwację kwatery. Od tej pory tanie noclegi są w zasięgu ręki.

3. Znajdź kwaterę

Wybierając miejsce na nocleg, można kierować się np. jego lokalizacją, dostępem do komunikacji publicznej lub kuchni, wyposażeniem w klimatyzację, telewizję lub wi-fi, ilością dostępnych łóżek lub możliwością zakwaterowania się ze zwierzęciem i osobą palącą. Po znalezieniu odpowiedniej oferty warto skontaktować się z jej właścicielem i zadać mu kilka dodatkowych pytań, jeśli w ogłoszeniu zabrakło interesujących nas informacji.

4. Zarezerwuj i zapłać

Jeśli udało się wybrać kwaterę odpowiadającą naszym potrzebom i na miarę budżetu, a regulamin jej wynajęcia jest do zaakceptowania, nie pozostaje nic innego, jak zamówić nocleg i opłacić wynajęcie lokum. Może zdarzyć się sytuacja, w której gospodarz poprosi gościa o przejście procesu weryfikacji. W ten sposób właściciel chroniony jest przed nieuczciwym najemcą. Dodatkowo wynajem jest monitorowany, a klienci mogą komentować i dzielić się swoimi wrażeniami z miejsca pobytu. To ochrona przed nieuczciwym gospodarzem.

5. Za to zapłacisz

W chwili, gdy gospodarz zaakceptuje prośbę o rezerwację, konieczne jest uiszczenie odpowiedniej opłaty. Trzeba to zrobić również w przypadku rezerwacji natychmiastowej. Stawka zawiera: cenę za każdy dzień pobytu ustaloną przez gospodarza, w niektórych przypadkach opłatę za sprzątanie i dodatkowych gości. W cenę wliczona jest również opłata serwisowa Airbnb. Doliczone mogą zostać też inne koszty, m.in. opłata za przewalutowanie, podatek od towarów i usług lub inne podatki lokalne. W zależności od wymagań gospodarza, może zostać pobrany również depozyt.

6. To docenisz

Skoro można na czymś zaoszczędzić nie tracąc przy tym na jakości, to oczywiście, że warto. Również z wielu innych powodów. Airbnb daje nam nie tylko tanie noclegi. To też coś więcej, niż możliwość zarezerwowania apartamentu lub domu, w którym możemy na jakiś czas zamieszkać z rodziną lub grupą znajomych. W systemie znajdziemy ogłoszenia dotyczące wynajmu kwater zlokalizowanych w lokalizacjach niespotykanych w ofertach turystycznych. Duża ilość ofert daje możliwość wybrania lokalu, który nie tylko odpowie naszym potrzebom pod względem wyposażenia. Różnorodność wystrojów wnętrz zaspokoi również gusta estetyczne.

7. Z tym musisz się liczyć

Z gospodarzem nie skontaktujemy się inaczej, niż za pośrednictwem platformy Airbnb. Oferty mogą wymagać rezerwacji miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem czasu. Trzeba liczyć się również z koniecznością uiszczenia z góry całej kwoty związanej z wynajmem. O posiłki w czasie pobytu musimy zadbać sami. Warto też zwrócić uwagę na to, czy w momencie anulowania rezerwacji zwrócone zostaną już wpłacone pieniądze. W niektórych przypadkach może okazać się, że opłata przepadła.

8. Zwróć uwagę na…

Szukając lokum w ofertach warto zwrócić uwagę na zdjęcia. A konkretnie na to, czy zostały one zweryfikowane przez przedstawicieli Airbnb. To daje gwarancję, że na miejscu zastaniemy dokładnie to, co zobaczyliśmy na fotografii. Planując dłuższy pobyt dobrze jest kierować się zasadą, że im szybciej zacznie się poszukiwania kwatery, tym większe będą szansę na znalezienie odpowiedniego miejsca w rozsądnej cenie. System daje lokatorom możliwość oceniania miejsc, w których mieli okazję pomieszkać. Warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem rezerwacji. Po powrocie z wyjazdu dobrze jest podzielić się swoimi wrażeniami z osobami, które zechcą skorzystać z tej samej oferty po nas. Nasza ocena może być dla nich przydatna w podjęciu decyzji.

9. A może dodatkowe atrakcje?

Airbnb to system, który daje nam nie tylko możliwość zarezerwowania kwatery, ale również zapewnienia atrakcji, które umilą czas pobytu. Nie jest to skomplikowane. Wystarczy skorzystać ze smartfonu lub tabletu i aplikacji systemu. Tam znaleźć zakładkę „Atrakcje” i wybrać miasto, do którego się wybieramy. Kolejny krok to określenie terminu pobytu i wybór interesującej nas atrakcji.

Airbnb atrakcje Porto
Sprawdź zakładkę atrakcje, by się dowiedzieć, co warto zobaczyć podczas Twojej podróży z Airbnb

10. Znajdź kupon rabatowy

To, że wynajmując prywatną kwaterę można zaoszczędzić w kosztach podróży nie oznacza, że nie można znaleźć oszczędności również w przypadku opłat za noclegi. Tu przyda się oficjalny kupon rabatowy Airbnb. Można go zdobyć rejestrując się w systemie Airbnb za pośrednictwem jednego z linków polecających. Takie odnośniki dostępne są w rekomendacjach wystawianych przez dotychczasowych użytkowników. Przy pierwszej takiej rezerwacji warto zwrócić uwagę, czy kupon rabatowy został uwzględniony. Link rekomendacyjny to nie jedyny sposób na znalezienie rabatu. Często są one dostępne na mediach społecznościowych. Warto więc mieć oko na oficjalne kanały systemu Airbnb.

Więcej ofert specjalnych oraz promocji cenowych znajdziesz na stronie https://www.kupony.org/sklep/airbnb/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.