Ecoperla Hero - zmiękczacz wody z węglem aktywnym

Sprawdź, co nowego przygotowała marka Ecoperla!

Ecoperla to polska marka, która zdobywa coraz większą popularność i zaufanie klientów ze względu na przemyślane, solidne i innowacyjne propozycje w atrakcyjnych cenach. Tym razem do rodziny produktów dołączy coś, czego jeszcze wcześniej nie było w ofercie – zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero.

Końcówka lutego zaowocowała premierą nowego produktu od marki Ecoperla. Ecoperla Hero już można dostać w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych. Skąd pomysł na stworzenie takiej hybrydy i komu jest dedykowany ten produkt?

Czym jest zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero?

Na rynku nadal trudno o produkty łączące w sobie funkcje zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej, dlatego właśnie Ecoperla Hero jest tak wyjątkowy!

Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie idealnie miękkiej wody na całą instalację oraz smacznej wody do picia czy przygotowania ciepłych dań lub napojów. To produkt idealny dla osób, które chcą osiągnąć naprawdę dobre i kompleksowe efekty filtracji, a wodę z kranu pragną wykorzystywać nie tylko w celach użytkowych, ale i spożywczych.

Do tej pory sprzedawcy proponowali zestawy składające się ze standardowego zmiękczacza wody i filtra narurowego z węglem aktywnym. Ecoperla Hero wydaje się o wiele lepszą propozycją i z powodzeniem może taki zestaw zastąpić. Zajmie o wiele mniej miejsca, na jego eksploatację trzeba będzie poświęcić mniej uwagi, a koszty będą znacznie niższe.

Ecoperla Hero nie można traktować jako pełnoprawną alternatywę stacji uzdatniania wody składającej się z kolumny węglowej i oddzielnego zmiękczacza wody ze względu na o wiele mniejszą powierzchnię filtracyjną. To urządzenie może jednak zastąpić tak duży zestaw, jeśli w danym gospodarstwie nie ma warunków na montaż dużej pod względem gabarytów stacji.

Oczyszczona woda to cała masa zalet

Ecoperla Hero oczyszcza wodę dwuetapowo. W pierwszej kolejności surowa woda przepływa przez 10 litrów węgla aktywnego. Podczas tej drogi usuwany jest z niej chlor, pochodne chloru, niektóre metale ciężkie, związki organiczne oraz wszystko, co przyczynia się do popsucia właściwości organoleptycznych wody.

Po takiej filtracji woda jest gotowa do spożycia. Jej neutralny smak i zapach sprawiają, że wielu użytkowników zwyczajnie się do niej przekonuje i rezygnują z zakupu plastikowych butelek, przez co stają się bardziej ekologiczni.

Woda filtrowana na węglu aktywnym to również doskonała baza do napojów gorących i potraw. Świetnie wydobywa ich aromat oraz walory smakowe.

Drugą warstwę stanowi 30 litrów żywicy jonowymiennej, na której redukcji podlega wysoki stopień twardości wody.

Miękka woda jest przyjazna dla samych użytkowników oraz całych instalacji, ponieważ nie powoduje osadzania się kamiennego osadu. Dzięki niej wzrastają oszczędności, a czas poświęcany na sprzątanie i ilość zużywanych detergentów maleje.

Miękka woda niesie ze sobą całe mnóstwo zalet, o których przeczytasz więcej w artykule: Twarda woda w domu – poznaj szokujące fakty!

Komu dedykowany jest Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero jest dedykowany małym, średnim, a nawet większym gospodarstwom domowym. 40 litrów złoża to wystarczająca ilość nawet dla 6-cio osobowej rodziny.

To właściwe rozwiązanie dla osób, które chcą zakończyć walkę z kamiennym osadem pozostawianym przez wodę, ale też szukają sposobu na poprawę walorów wody pitnej, ponieważ dotychczas mieli zastrzeżenia co do smaku, zapachu wody lub podrażniała im skórę podczas kąpieli.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero poradzi sobie równie wydajnie z filtracją wody z każdego ujęcia. Właściciele studni powinni mieć jednak na uwadze stężenie żelaza i manganu – nie powinno zostać przekroczone.

Osiadające cząsteczki tych metali ciężkich mogą prowadzić do znacznego obniżenia skuteczności filtracji wody.

Produkt o niezwykłych możliwościach

Ecoperla Hero jest niezwykły nie tylko ze względu na to, że stanowi hybrydę zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej i potrafi zapewnić miękką wodę użytkową oraz naprawdę dobrą wodę pitną.

Ten produkt został przemyślany w każdym calu, dzięki czemu działa dokładnie tak jak powinien, jest praktycznie bezawaryjny, solidny i co ważne, niedrogi w eksploatacji. Dobór rozwiązań zachwyca ekspertów z branży uzdatniania wody, a potwierdzenia tych słów można szukać w samych właściwościach produktu.

Oto najważniejsze cechy Ecoperla Hero.

Warstwowa filtracja wody

40 litrów złoża zawsze zachowuje swoją warstwowość. To oznacza, że materiały filtracyjne zostały do siebie dobrane w taki sposób, że nie mieszają się ze sobą na żadnym etapie pracy urządzenia, nawet podczas regeneracji.

Zachowanie podziału na warstwy jest niezwykle istotne z kilku powodów.

  • Najważniejszym z nich jest oczywiście utrzymanie wydajnej filtracji i zapewnienie użytkownikowi oczekiwanych efektów. Gdyby złoża stanowiły mieszankę, ciężko byłoby osiągnąć efekt neutralizacji smaku, zapachu i barwy wody.
  • Po drugie chodzi tu o ochronę żywicy jonowymiennej przez węgiel aktywny. Zatrzymuje on na sobie wszystkie cząsteczki, które mogłyby okazać się szkodliwe dla trwałości złoża zmiękczającego.
  • Po trzecie węgiel aktywny jest impregnowany srebrem. Wytworzona w ten sposób powłoka bakteriostatyczna to wydajna ochrona przed mikroorganizmami i ich rozwojem. W ten sposób producent zapewnia bezpieczeństwo przed możliwością skażenia wody użytkowej.
  • Po czwarte warstwowe ułożenie złóż bardzo ułatwia czynności serwisowe.

Najlepsze komponenty od znanych producentów

Na sporą uwagę zasługują komponenty zastosowane w Ecoperla Hero. Należy podkreślić, że wszystkie części pochodzą z renomowanych, światowych fabryk najlepszych producentów. To stanowi dobry argument, by zainteresować się bardziej Ecoperla Hero.

W każdym urządzeniu najważniejsze wydają się być złoża. Każdy chce, by charakteryzowały się dużą wydajnością, sporą powierzchnią filtracyjną, a do tego były trwałe. Ecoperla gwarantuje właśnie taką jakość.

Żywica monosferyczna jest produktem znanego, niemieckiego producenta Lanxess. To typ monosferyczny, co oznacza, że każda cząsteczka ma taki sam kształt. Ten rodzaj złoża zmiękczającego jest uznawany za niezwykle trwały. Mają go najlepsze produkty obecne na rynku.

Węgiel aktywny jest produkowany we Włoszech. Wytwarza się go z łupin orzechów kokosowych, dlatego ma tak dużą powierzchnię filtracyjną, wyróżnia się porowatością i trwałością. Eksperci wyróżniają ten typ materiału filtracyjnego spośród innych rodzajów węgla aktywnego, jako jeden z najlepszych możliwych dostępnych.

To jeszcze nie wszystko, bo głowica sterująca i kabinet to owoce współpracy marki Ecoperla z firmą Clack, która jest bardzo dobrze znana wszystkim, którzy już mieli do czynienia z branżą uzdatniania wody.

Wszystko, co warto wiedzieć o głowicy sterującej

Głowica sterująca została wyprodukowana dzięki współpracy marki Ecoperla i amerykańskiej firmy Clack. Ich projekty są znane i doceniane na całym świecie ze względu na solidne wykonanie i małe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Clack stworzył głowicę specjalnie dedykowaną kabinetowi Ecoperla Hero. Jest ona bezpośrednio połączona z panelem i wyświetlaczem, co dodatkowo ogranicza ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Zawór zastosowany w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero działa objętościowo, a oprogramowanie może być obsługiwane w naszym rodzimym języku.

Panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a wyświetlacz pokaże na bieżąco wszystkie istotne informacje. Ma dodatkową funkcję podświetlenia, dzięki czemu odczyt danych nie będzie kłopotliwy nawet w ciemnych pomieszczeniach.

Wygląd zewnętrzny zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Hero, podobnie jak wszystkie kompaktowe stacje uzdatniania wody tej marki, został wyposażony w specjalny system ustawień głowicy sterującej Ecoperla Perfect System.

Te parametry zostały stworzone przez ekspertów, by urządzenie działało prawidłowo i bezawaryjnie przez wiele lat. Jego dodatkową zaletą jest wydłużanie trwałości złóż filtracyjnych.

Ecoperla Perfect System współpracuje z przepływem przeciwprądowym. Połączenie tych dwóch właściwości sprawia, że na regenerację pobierane są jedynie niezbędne ilości soli i wody. To generuje spore oszczędności dla użytkownika.

System Ecoperla jest stworzony specjalnie na potrzeby marki i można go znaleźć jedynie w urządzeniach sygnowanych ich logiem oraz specjalnym certyfikatem.

10 lat gwarancji dla Ecoperla Hero!

Polska marka Ecoperla dba nie tylko o jakość i niezawodność urządzeń. Eksperci marki oferują również 10-letnią gwarancję na cały zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, co daje Klientom pełne wsparcie techniczne w razie ewentualnych problemów. Nie trzeba się obawiać o awarię urządzenia tuż po ukończeniu gwarancji!

Montaż – nic prostszego!

Montaż tego kompaktowego zmiękczacza wody z węglem aktywnym jest na tyle prosty, że sam producent zachęca do jego samodzielnego przeprowadzenia. Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji obsługi. Wystarczy jedynie kierować się przedstawionymi krokami.

Warto pamiętać, że Ecoperla Hero należy podpiąć do instalacji z zimną wodą, na wejściu wody do budynku. Urządzenie powinno znaleźć się jeszcze przed kotłem grzewczym.

Przed montażem trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie.

Produkt będzie potrzebował dostępu do gniazdka elektrycznego i odpływu do kanalizacji.

Warto pomyśleć o założeniu filtra mechanicznego przed Ecoperla Hero. Uchroni on urządzenie przed cząstkami stałymi, które mogą przedostać się w głąb urządzenia i je uszkodzić.

Wymiary Ecoperla Hero zostały dobrane w taki sposób, by można go było zamontować nawet w bardzo wąskich wnękach i pomieszczeniach o ograniczonych zasobach miejsca.

Programowanie zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Programowanie zmiękczacza wody z węglem aktywnym to pestka i zajmuje dosłownie chwilę. W przypadku większości zakupionych, nowych urządzeń wszystkie dane musimy mozolnie wprowadzać samodzielnie na podstawie instrukcji obsługi dołączonej w zestawie.

Tutaj wszystkie ustawienia zostały zaprogramowane fabrycznie. Po uruchomieniu wystarczy podać twardość wody i aktualną godzinę, by urządzenie rozpoczęło swoje działanie.

Minimum niezbędnej uwagi

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie wymaga wiele uwagi i zainteresowania właściciela. Działa automatycznie i regeneruje się automatycznie.

Jedyne, o czym warto pamiętać podczas codziennego użytkowania, to kontrolowanie poziomu soli tabletkowanej w zbiorniku. Warto sprawdzać jej stan i ją dosypywać, ponieważ jest niezbędna przy procesie regeneracji. Bez niej nie dojdzie do prawidłowego przeprowadzenia procesu, a przez to mogą wystąpić problemy z wydajnością filtracji.

Jeśli zależy nam na tym, aby złoże filtracyjne było jak najdłużej w dobrej kondycji, warto raz w roku zaaplikować do wnętrza Ecoperla Hero granulat Ecoperla Antidotum.

Usunie on z żywicy jonowymiennej zalegające metale ciężkie i poprawi jej wydajność. Środek jest bardzo prosty w użytku.

Przyszły użytkownik musi mieć na względzie potrzebę wymiany złóż filtracyjnych na nowe. W przypadku żywicy jonowymiennej średni czas użytkowania wynosi około 7-10 lat.

Żywotność węgla aktywnego ciężko jest przewidzieć. Jego trwałość jest w dużym stopniu związana z parametrami i ilością oczyszczanej wody. Przyjmuje się, że średnio węgiel będzie filtrował wodę z taką samą wydajnością przez około 3 lata.

Dzięki temu, że materiały filtracyjne stanowią dwie oddzielne warstwy praktycznie nie ma problemu z wymianą węgla aktywnego na nowy.

2 w 1 idealne do każdego domu

Ecoperla Hero to innowacyjna propozycja, która na pewno znajdzie wielu zwolenników. Dzięki temu produktowi można cieszyć się wodą naprawdę wysokiej jakości, a różnice będzie można odczuć natychmiast.

Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść nowości od marki Ecoperla są naprawdę ciekawe, funkcjonalne, ekonomiczne i wydajne rozwiązania.

1 komentarz

  1. Super sprzęt! Mam u siebie w domu. Wybrałem Ecoperla Hero ze względu na sporo pozytywnych recenzji i nie zawiodłem się. Różnica w wyglądzie i smaku wody faktycznie jest ogromna, a przy tym nie trzeba się dużo męczyć przy obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.