Airbnb

Airbnb pozwoli Ci zaplanować wymarzone wakacje

Coraz popularniejsze stają się platformy na których można rezerwować tanie noclegi. Jedną z nich jest Airbnb. Mogą się tu zarejestrować zarówno osoby, które poszukują tanich noclegów, jak i te, które chcą zarobić na wynajmie własnego mieszkania, pokoju czy kwatery na czas określony gościom z całego świata.

Jak zarejestrować się w Airbnb i skąd wziąć kupon rabatowy?

Rejestracja w Airbnb jest bardzo prosta, a konto powiązane jest z kontem Google lub Facebook, dlatego koniecznie trzeba je posiadać. Po dokonaniu rejestracji należy uzupełnić swój profil. Konieczne jest napisanie kliku zdań o sobie, a także zawarcie swoich danych osobowych, adresu e-mail i numeru telefonu. Platforma wymaga jeszcze zamieszczenia przynajmniej jednego zdjęcia. Po dokonaniu rejestracji a powiązanej z airbnb stronie można pobrać kupon rabatowy. Następnie po zalogowaniu i wybraniu rezerwacji należy numer wkleić w odpowiednie miejsce, o ile oferta odpowiada minimalnej kwocie transakcji, wymaganej do skorzystania z kuponu rabatowego. Jeśli tak nie jest to kupon można wykorzystać przy kolejnej okazji.

Dlaczego warto rezerwować pobyt w Airbnb?

Rezerwacja pobytu za pośrednictwem Airbnb jest bezpieczna, gdyż gospodarz otrzymuje zapłatę dopiero 24 godziny po zameldowaniu się gościa. Do tego czasu pieniądze są zabezpieczone przez platformę. Zapobiega to oszustwom i nadużyciom. Dodatkowo przed każdą rezerwacją można obejrzeć zdjęcia oferowanego lokum, a jeśli potrzebujemy jakichś udogodnień możemy zapytać o nie gospodarza. Czasem ceny za pobyt w hotelach w sezonie mają kilkukrotne przebicie, a w Airbnb jest wiele korzystnych ofert czy to z Chin, Indonezji czy ze Stanów Zjednoczonych. Można znaleźć lokum w większości krajów, niemal na wszystkich kontynentach.

Czy są jakieś pułapki rezerwacji w Airbnb?

Oczywiście trzeba pamiętać, że cena widoczna za rezerwację za dzień różni się od rzeczywistej jaką zapłacimy za cały pobyt. Do ceny należy bowiem doliczyć prowizję platformy pośredniczącej, a także kwotę jaką zapłacimy za przewalutowanie. Ponadto oferty dla większej ilości osób są tańsze za dobę niż w przypadku rezerwacji przez pojedynczą osobę. Dodatkowo trzeba się jeszcze liczyć z tym, że gospodarz może anulować rezerwację w dowolnym momencie i wtedy możemy zostać na przysłowiowym lodzie, jeśli nie zaproponuje nam czegoś w zamian, oczywiście w ramach modyfikacji oferty na platformie. Marnym pocieszeniem jest fakt, że gospodarz otrzyma karę w wysokości do 100 dolarów, potrąconych od następnego wynagrodzenia. Dodatkowo jeśli oferta zawarta była w ramach rezerwacji natychmiastowej może w ogóle uniknąć kary pieniężnej za anulowanie rezerwacji. Nie należy zgadzać się na transakcję poza nią, gdyż wtedy w żaden sposób nie jesteśmy chronieni przed oszustwem.

W Airbnb można znaleźć ciekawe miejsca noclegowe w wielu zakątkach świata. To prawdziwa gratka dla zapalonych podróżników. Oczywiście trzeba szukać ofert promocyjnych i korzystać z filtrów, które pozwolą znaleźć oferty w najlepszych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.