Airbnb

Airbnb pozwoli Ci zaplanować wymarzone wakacje

Coraz popularniejsze stają się platformy na których można rezerwować tanie noclegi. Jedną z nich jest Airbnb. Mogą się tu zarejestrować zarówno osoby, które poszukują tanich noclegów, jak i te, które chcą zarobić na wynajmie własnego mieszkania, pokoju czy kwatery na czas określony gościom z całego świata.

Jak zarejestrować się w Airbnb i skąd wziąć kupon rabatowy?

Rejestracja w Airbnb jest bardzo prosta, a konto powiązane jest z kontem Google lub Facebook, dlatego koniecznie trzeba je posiadać. Po dokonaniu rejestracji należy uzupełnić swój profil. Konieczne jest napisanie kliku zdań o sobie, a także zawarcie swoich danych osobowych, adresu e-mail i numeru telefonu. Platforma wymaga jeszcze zamieszczenia przynajmniej jednego zdjęcia. Po dokonaniu rejestracji a powiązanej z airbnb stronie można pobrać kupon rabatowy. Następnie po zalogowaniu i wybraniu rezerwacji należy numer wkleić w odpowiednie miejsce, o ile oferta odpowiada minimalnej kwocie transakcji, wymaganej do skorzystania z kuponu rabatowego. Jeśli tak nie jest to kupon można wykorzystać przy kolejnej okazji.

Dlaczego warto rezerwować pobyt w Airbnb?

Rezerwacja pobytu za pośrednictwem Airbnb jest bezpieczna, gdyż gospodarz otrzymuje zapłatę dopiero 24 godziny po zameldowaniu się gościa. Do tego czasu pieniądze są zabezpieczone przez platformę. Zapobiega to oszustwom i nadużyciom. Dodatkowo przed każdą rezerwacją można obejrzeć zdjęcia oferowanego lokum, a jeśli potrzebujemy jakichś udogodnień możemy zapytać o nie gospodarza. Czasem ceny za pobyt w hotelach w sezonie mają kilkukrotne przebicie, a w Airbnb jest wiele korzystnych ofert czy to z Chin, Indonezji czy ze Stanów Zjednoczonych. Można znaleźć lokum w większości krajów, niemal na wszystkich kontynentach.

Czy są jakieś pułapki rezerwacji w Airbnb?

Oczywiście trzeba pamiętać, że cena widoczna za rezerwację za dzień różni się od rzeczywistej jaką zapłacimy za cały pobyt. Do ceny należy bowiem doliczyć prowizję platformy pośredniczącej, a także kwotę jaką zapłacimy za przewalutowanie. Ponadto oferty dla większej ilości osób są tańsze za dobę niż w przypadku rezerwacji przez pojedynczą osobę. Dodatkowo trzeba się jeszcze liczyć z tym, że gospodarz może anulować rezerwację w dowolnym momencie i wtedy możemy zostać na przysłowiowym lodzie, jeśli nie zaproponuje nam czegoś w zamian, oczywiście w ramach modyfikacji oferty na platformie. Marnym pocieszeniem jest fakt, że gospodarz otrzyma karę w wysokości do 100 dolarów, potrąconych od następnego wynagrodzenia. Dodatkowo jeśli oferta zawarta była w ramach rezerwacji natychmiastowej może w ogóle uniknąć kary pieniężnej za anulowanie rezerwacji. Nie należy zgadzać się na transakcję poza nią, gdyż wtedy w żaden sposób nie jesteśmy chronieni przed oszustwem.

W Airbnb można znaleźć ciekawe miejsca noclegowe w wielu zakątkach świata. To prawdziwa gratka dla zapalonych podróżników. Oczywiście trzeba szukać ofert promocyjnych i korzystać z filtrów, które pozwolą znaleźć oferty w najlepszych cenach.

4 komentarze

  1. Dzięki za kupon, wykorzystałem i faktycznie zadziałał. Szkoda tylko, że jest on dla nowych użytkowników Airbnb i nie działa dla już zarejestrowanych. Przydałby się taki, co obniża koszt kolejnych wyjazdów, ale może oczekuję zbyt wiele?

  2. Wszędzie trzeba uważać, również na Airbnb. To nie jest platforma sprawdzonych perełek wynajmu nieruchomości krótkoterminowego. To jest platforma z ofertami i zdarzają się lepsze oraz gorsze oferty. Jeśli jesteś rozważny/rozważna to z pewnością znajdziesz na Airbnb ciekawe lokacje na wakacje. O, nawet rym się udał, lol.

  3. Wiecie co… mam problem, bo wykorzystałam już ten oficjalny kupon airbnb i faktycznie było taniej przy pierwszej rezerwacji, ale chciałam teraz po kilku miesiącach od rejestracji zrobić to samo i ten kupon już nie działa. Nie dziwię się, bo było napisane, że to na pierwszą podróż, ale chciałabym teraz dostać nowy. Skąd go wziąć? Z góry dziękuję

  4. Ach ten dreszczyk emocji przed podróżą! Właśnie się zaczął, bo równo za tydzień lecę na wyczekiwany urlop. Chatkę przy rajskiej plaży rezerwowałam przez airbnb właśnie. Już się doczekać nie mogę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.