Czy słyszeliście już o odwróconej osmozie Ecoperla Revo? To może być produkt, którego właśnie poszukujecie do swojej kuchni! To niezwykle inteligentny i nowoczesny filtr kuchenny, który z całą pewnością sprosta oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających. Ecoperla Revo jest naszpikowana różnego rodzaju systemami, mającymi na celu zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania! Jesteście ciekawi co dokładnie kryje wewnątrz?

Tym razem polska marka Ecoperla przygotowała niezwykły filtr kuchenny! To propozycja, która znacznie odbiega od standardowych systemów odwróconej osmozy, jakie są już całkiem dobrze znane. To urządzenie bez oddzielnego zbiornika na magazynowanie wody. Zajmuje naprawdę mało miejsca, można je zamontować w pionie i poziomie. Posiada inteligentny kranik i doskonały system zabezpieczeń. Zapewnia luksus codziennego korzystania z własnego źródła wody idealnej jakości.

Dla kogo przeznaczona jest odwrócona osmoza Ecoperla Revo?

Ecoperla Revo jest świetnym filtrem kuchennym dla tych, którzy kochają nowoczesne rozwiązania i potrzebują czegoś, co zapewni im maksimum wygody przy potrzebie poświęcenia minimum uwagi. Odwrócona osmoza Ecoperla Revo stanowi doskonałe zastępstwo wody sprzedawanej w plastikowych butelkach. Woda jest zawsze świeża, dostępna w każdych ilościach, nie zawiera w sobie mikroplastiku, ani innych niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Dzięki własnemu filtrowi kuchennemu będziemy w stanie ograniczyć zużycie plastikowych butelek, przez to zmniejszyć produkcję odpadów. Taka woda jest świetna nie tylko do codziennego, bezpośredniego spożycia. Doskonale nadaje się do przygotowania na jej bazie kawy, herbaty, ulubionych zup i sosów. Pomoże w wydobyciu ich aromatu i smaku, zachowaniu odpowiedniego wyglądu. Oczyszczoną wodą można przemywać owoce i warzywa, a nawet uzupełniać domowe AGD. Woda o takich parametrach doskonale sprawdza się do uzupełnienia ekspresu do kawy, parowaru, żelazka.

Ecoperla Revo z zewnątrz

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo posiada bardzo smukłą, nowoczesną obudowę. Nie zajmuje dużo miejsca i można ją swobodnie zamontować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zmieści się w szafce, jak i w wysuwanej szufladzie. Podłączenie jest proste, a dodatkowo ułatwiają je oznaczenia na obudowie. Na froncie obudowy znajdują się wejścia na wkłady oraz diody LED informujące o błędach pracy oraz potrzebie wymiany konkretnego wkładu. W zestawie jest też bardzo nowoczesny kranik zintegrowany z wyświetlaczem. Dzięki niemu możemy nie tylko w wygodny i szybki sposób pobrać oczyszczoną wodę, ale mamy również informacje dotyczące żywotności wkładów i jakości wody. Jak to dokładnie działa?

Zmiana koloru obwódki na wyświetlaczu:

  • Kiedy obwódka jest niebieska – wkłady filtracyjne są w dobrym stanie
  • Kiedy obwódka jest fioletowa – wkłady filtracyjne trzeba będzie wymienić za około 15 dni lub po pobraniu 150 litrów wody
  • Kiedy obwódka jest czerwona – wkłady filtracyjne trzeba wymienić natychmiast

Zmiana koloru kropelek na wyświetlaczu świadczy natomiast o jakości pobieranej wody. Określenie jej jest możliwe dzięki wbudowanemu miernikowi TDS. I tak:

  • Niebieska kropelka – bardzo dobra jakość wody. Wskaźnik TDS nie przekracza 100 ppm
  • Fioletowa kropelka – dobra jakość wody. Wskaźnik TDS wskazuje wartość między 100 a 150 ppm
  • Czerwona kropelka – wskaźnik TDS wskazuje powyżej 150 ppm. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana wkładów lub membrany osmotycznej

Oczyszczanie wody w Ecoperla Revo

W odwróconej osmozie Ecoperla Revo mamy do czynienia z trzema etapami, na których oczyszczana jest woda:

  1. Wkład wstępny – jest to wkład łączący w sobie działanie mechanicznego i węglowego. Jego dokładność to 5 mikronów
  2. Membrana osmotyczna – główny etap oczyszczania wody. Jej wydajność to 600 GPD
  3. Wkład końcowy – wkład szlifujący, dzięki któremu woda nabiera odpowiedniego smaku, zapachu i barwy

Wkłady oraz membrana osmotyczna są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Do tego wyróżnia je ogromna trwałość. Wymiana jest naprawdę rzadka. W przypadku wkładu wstępnego oraz końcowego wystarczy raz na 12 miesięcy. Z kolei membrana osmotyczna musi być wymieniana raz na około 3 lata. Wszystko zależy od właściwości wody surowej oraz jej zużycia.

Ecoperla Revo w liczbach

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo zaskakuje swoimi parametrami. Bardzo cicha pompa ciśnieniowa pozwala na pobór wody sięgający 1,6 litra na minutę. W porównaniu ze standardowymi systemami odwróconej osmozy wodę można pobrać więc bardzo szybko w dość dużych ilościach. Odrzut do kanalizacji również należy do jednego z najniższych. Jest to jedynie litr na 2 litry wyprodukowanej krystalicznie czystej wody. Przypomnijmy jeszcze tylko, że wiele urządzeń dostępnych na rynku ma 5 litrów odrzutu na litr otrzymanego produktu. Różnica jest znacząca.

Bezpieczna eksploatacja

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo posiada wiele udogodnień związanych z zabezpieczeniami przed wystąpieniem możliwych awarii. Z tym filtrem kuchennym nie musimy obawiać się o zalanie kuchni bądź inne nieprzyjemności. Przede wszystkim pracę diagnozuje wbudowany mikroprocesor. Kiedy urządzenie nie jest używane przez dłużej niż 24 godziny, przepłukuje cały filtr w celu zapewnienia jak najwyższej higieny. O błędach i problemach podczas pracy powiadomi nas dźwiękowy alarm oraz dioda na obudowie. Do tego Ecoperla Revo posiada system Aquastop – czujnik natychmiast po wykryciu wycieku wody odcina jej dostęp do urządzenia, zapobiegając tym samym zalaniu.

Ecoperla Revo – klasa sama w sobie

Ecoperla Revo zapewni niewiarygodną wygodę użytkowania oraz pełne bezpieczeństwo. Urządzenie jest wprost naszpikowane rozwiązaniami, które czynią z tej odwróconej osmozy w pełni inteligentny filtr kuchenny. Warto mieć w swojej kuchni źródło czystej i smacznej wody, a już zwłaszcza takie!