Ten artykuł ma na celu przedstawienie najważniejszych, ale też praktycznych informacji dla dotychczasowych oraz przyszłych użytkowników zmiękczacza wody Ecoperla Slimline. Co powinieneś wiedzieć na temat tego urządzenia filtracyjnego?

Zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla Slimline należą do jednych z najchętniej wybieranych w Polsce. O tych urządzeniach warto wiedzieć, że wszystkie są produkowane na terenie Europy przy współpracy z gigantem z branży uzdatniania wody – producentem Pentair. To seria z wyższej półki, jednak cena urządzeń jest adekwatna do jakości, funkcjonalności oraz trwałości.

Ekonomiczna praca i regeneracja

Największy model z serii, czyli zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24 warto warto wyróżnić na tle innych, choćby ze względu na jego wysoką wydajność, dużą pojemność i ekonomiczną eksploatację. Zastosowano aż kilka rozwiązań mających wpływ na mniejsze zużycie roztworu solanki na regenerację oraz prawidłową, bezawaryjną pracę, większą wydajność.

Wśród wcześniej wspomnianych rozwiązań można wymienić:

  • Ecoperla Perfect System
  • Solankowanie proporcjonalne
  • Skrócenie regeneracji o jeden cykl

Ponadto, całą pracę zmiękczaczy wody z serii Ecoperla Slimline można monitorować zdalnie! Urządzenia wyposażone są w moduł WiFi, dzięki któremu możemy połączyć się z naszym zmiękczaczem wody za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Montaż zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Seria zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline jest bardzo dobrze dopracowana i przygotowana do procesu montażu. Zadbano o to, by instalację i programowanie każdy użytkownik mógł przeprowadzić samodzielnie.

Centralny zmiękczacz wody powinien zostać zamontowany na wejściu wody do budynku. Zazwyczaj takie miejsce znajduje się w kotłowni lub piwnicy. Warto pamiętać o dostępie do zasilania elektrycznego w takim miejscu oraz odpływie do kanalizacji.

Prawidłowa instalacja zmiękczacza wody powinna wyglądać następująco:

schemat instalacji zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS

Warto pamiętać o montażu filtra wstępnego tuż przed zmiękczaczem wody. Ochroni on urządzenie filtracyjne przed dużymi zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Programowanie zmiękczacza wody Ecoperla Slimline to czysta przyjemność dzięki menu w języku polskim oraz dobrze rozpisanej instrukcji obsługi. Urządzenie filtracyjne wystarczy zaprogramować tylko raz, by cieszyć się miękką wodą.

Udogodnieniem jest funkcja suchego zbiornika solanki opisana po części w infografice związanej z trybami działania urządzenia. To rozwiązanie zapobiega tworzeniu się ciężkich do usunięcia mostów solnych.

Panel zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Panel zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Zmiękczanie wody na medal

Eksperci polskiej marki Ecoperla testowali serię zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline przez bardzo długi czas zanim trafiły do zmiękczaczy. Obecnie te urządzenia cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników i zbierają coraz więcej pozytywnych opinii.

Więcej o zmiękczaczach wody z serii Ecoperla Slimline możecie przeczytać na stronie internetowej: https://www.krainawody.pl