Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS

Ecoperla Slimline CS – praktyczne informacje

Ten artykuł ma na celu przedstawienie najważniejszych, ale też praktycznych informacji dla dotychczasowych oraz przyszłych użytkowników zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS. Co powinieneś wiedzieć na temat tego urządzenia filtracyjnego?

Zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla Slimline CS należą do jednych z najchętniej wybieranych w Polsce. O tych urządzeniach warto wiedzieć, że wszystkie są produkowane na terenie Europy przy współpracy z Erie. To seria z wyższej półki, jednak cena urządzeń jest adekwatna do jakości, funkcjonalności oraz trwałości.

Ekonomiczna praca i regeneracja

Ten zmiękczacz wody warto wyróżnić na tle innych choćby ze względu na jego ekonomiczną eksploatację. Zastosowano aż kilka rozwiązań mających wpływ na mniejsze zużycie roztworu solanki na regenerację oraz prawidłową, bezawaryjną pracę, większą wydajność.

Wśród wcześniej wspomnianych rozwiązań można wymienić:

  • Ecoperla Perfect System
  • Solankowanie proporcjonalne
  • Skrócenie regeneracji o jeden cykl

Cały proces działania zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS został dokładnie zilustrowany i opisany w poniższej infografice:

działanie zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS

Montaż Ecoperla Slimline CS

Seria zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS jest bardzo dobrze dopracowana i przygotowana do procesu montażu. Zadbano o to, by instalację i programowanie każdy użytkownik mógł przeprowadzić samodzielnie.

Centralny zmiękczacz wody powinien zostać zamontowany na wejściu wody do budynku. Zazwyczaj takie miejsce znajduje się w kotłowni lub piwnicy. Warto pamiętać o dostępie do zasilania elektrycznego w takim miejscu oraz odpływie do kanalizacji.

Prawidłowa instalacja zmiękczacza wody powinna wyglądać następująco:

schemat instalacji zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS

Warto pamiętać o montażu filtra wstępnego tuż przed zmiękczaczem wody. Ochroni on urządzenie filtracyjne przed dużymi zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Programowanie zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS to czysta przyjemność dzięki menu w języku polskim oraz dobrze rozpisanej instrukcji obsługi. Urządzenie filtracyjne wystarczy zaprogramować tylko raz, by cieszyć się miękką wodą.

Udogodnieniem jest funkcja suchego zbiornika solanki opisana po części w infografice związanej z trybami działania urządzenia. To rozwiązanie zapobiega tworzeniu się ciężkich do usunięcia mostów solnych.

Zmiękczanie wody na medal

Eksperci polskiej marki Ecoperla testowali serię zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS przez bardzo długi czas zanim trafiły do zmiękczaczy. Obecnie te urządzenia cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników i zbierają coraz więcej pozytywnych opinii.

5 komentarzy

  1. Ja osobiście uważam, że lepiej dopłacić i kupić zmiękczacz wody dobry jakościowo, niż jakąś chińszczyznę, która się szybko popsuje. Ten zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS wygląda mi na bardzo solidny. Dobrze, że można znaleźć o nim tyle istotnych informacji.

  2. Bardzo pomocny i przede wszystkim zrozumiały schemat montażu. Przydaje się przy instalacji.

  3. Kupiliśmy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 17. Fakt, że jeszcze jest u nas krótko, ale i tak chciałem go pochwalić jako dobry jakościowo produkt. Solidny kabinet, przydatne dodatki, takie jak system suchego zbiornika. Z montażem nie było problemu, a przeprowadzałem go samodzielnie.

  4. Fajny artykuł, dużo przydatnych informacji. W opisach produktów nie zawsze można znaleźć tyle objaśnień, a dla laika, takiego jak ja, to niezwykle ważne, żeby się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Okazuje się, że działanie zmiękczaczy wody wcale nie jest tak skomplikowane, jak przypuszczałem.

  5. Powiem szczerze, że bardzo mi się przyda ten schemat montażu. Ktoś miał bardzo dobry pomysł. Dzięki temu podjęcie decyzji o zakupie produktu było o wiele prostsze, bo wiedziałem co mnie czeka przy instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.