kompaktowe zmiękczacze wody od Erie z WiFi

Erie IQsoft Eco – komfortowy zmiękczacz wody roku 2018

Każdy, kto choć raz poszukiwał kompaktowego zmiękczacza wody do swojego domu, spotkał się z produktami Erie, a w tym z serią Erie IQsoft Eco. O tych zmiękczaczach wody było już głośno we wcześniejszych latach. W tym roku producent postanowił wprowadzić zmiany na lepsze i zadbać o większy komfort użytkowania. Co konkretnie uległo zmianie?

Zmiany na lepsze w Erie IQsoft Eco

Przede wszystkim dobra wiadomość dla tych, którzy uważali, że regeneracja zmiękczaczy wody trwa zbyt długo. Producent dodał w głowicy sterującej kolejny elektrozawór, czego owocem było skrócenie procesu regeneracji nawet o połowę. Oto jak teraz długo trwa ten proces w poszczególnych modelach:

Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Czas regeneracji obecnie 43 min 50 min 73 min 110 min
Czas regeneracji w nowej wersji 26 min 27 min 39 min 59 min

W dodatku modyfikacji uległ też proces solankowania. Wprowadzone po długich eksperymentach ustawienia sprawiły, że zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco będą kosztowały jeszcze mniej w trakcie użytkowania. Na regenerację urządzenia od teraz będą zużywały nawet 30% mniej soli tabletkowanej. Można spokojnie napisać, że to jedne z najniższych zużyć występujących w zmiękczaczach wody obecnych na polskim rynku:

Model Erie IQsoft Eco 9 Erie IQsoft Eco 12 Erie IQsoft Eco 18 Erie IQsoft Eco 26
Użycie soli min/max 0,45/1,13 kg 0,60/1,50 kg 0,90/2,25 kg 1,30/3,25 kg

W związku ze zbiornikiem solanki pojawiła się jeszcze jedna funkcja – podświetlenie zbiornika solanki. Erie pomyślało o tych, którzy nie mają zbyt dużego dostępu do innych źródeł światła we wnękach, w których zostały zamontowane ich zmiękczacze wody.

Wisienka na torcie

Absolutnym zwieńczeniem zmian wprowadzonych przez Erie jest funkcja Wifi. Od teraz możemy obserwować pracę naszego zmiękczacza wody bez ruszania się z kanapy. Jedyne, czego będziemy potrzebować to pobranie aplikacji Erie Connect na nasz telefon lub tablet. Jest to bardzo elastyczna aplikacja, ponieważ działa przy systemie Android oraz systemie IOS. Co nam konkretnie daje funkcja WiFi?

  • Poprzez aplikację zostaniemy poinformowani o deficycie w zbiorniku na sól tabletkowaną
  • Możemy sprawdzić prawidłowość przepływu wody
  • Możemy kontrolować zużycie wody
  • Możemy też bez przeszkód włączyć tryb wakacyjny

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco

Więcej informacji na temat kompaktowych zmiękczaczy wody z WiFi znajdziesz w artykule Zmiękczacze wody z WiFi – kontroluj pracę urządzenia ze swojego telefonu

Niezawodny sposób na miękką wodę

Kompaktowe zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco to produkty godne polecenia dla osób, które nie tylko oczekują miękkiej wody w domu, ale też systemu, który nie będzie nas wiele kosztował i wymagał niezbędne minimum uwagi. Erie zaproponowało produkty najwyższej klasy z ekskluzywnymi rozwiązaniami.

3 komentarze

  1. Funkcja WiFi to jest świetny dodatek, oczywiście bardzo pomocny i na miarę dzisiejszych czasów i technologii. Mnie jednak najbardziej zaskakuje tak spore skrócenie regeneracji i zminimalizowanie zużycia soli. Ja wybrałem Erie IQsoft 18 i w tej chwili proces regeneracji trwa tylko 39 minut.

  2. Mój znajomy z Londynu ściągał sobie ten zmiękczacz wody specjalnie z Polski. Jest bardzo zadowolony. Mówi, że z uruchomieniem WiFi nie ma praktycznie żadnego problemu, a sam zmiękczacz jest naprawdę bardzo ekonomiczny i nie musi sypać dużo soli tabletkowanej do zbiornika.

  3. Kiedyś już czytałem o produktach Erie, a teraz ten temat powrócił. Mamy od nich odżelaziacz z poduszką powietrzną, a teraz chcemy do drugiego domu zmiękczacz wody. Erie IQsoft Eco wydaje się bardzo interesującą propozycją. Wygląda na to, że ma wiele bardzo precyzyjnie dopracowanych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.