Pentair zaskoczyło dystrybutorów i klientów wprowadzając na rynek urządzenie w znacznym stopniu różne od tych, które znaliśmy do tej pory. Dowiedz się, czym jest zmiękczacz wody, który stał się prawdziwą rewolucją w branży uzdatniania wody.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 9

O przedsiębiorstwie Pentair

Firma Pentair to zdecydowany pionier w branży uzdatniania wody. W procesie projektowania, obmyślania rozwiązań i tworzenia linii Pentair IQsoft głównym punktem była łatwość montażu i serwisu. Do tego dążyli inżynierzy i projektanci. Ponadto jakość, innowacyjność, dlatego wprowadzono moduł WIFi.

Przed wysyłką urządzeń każdy zmiękczacz wody przechodzi specjalistyczne testy. Każda głowica jest ręcznie podłączana do wody. Obudowy są dokładnie sprawdzane. Specjaliści kontrolują szczelność komponentów. W rezultacie otrzymujemy zmiękczacz wody w pełni gotowy do podłączenia i pracy.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 12

Poznajcie serię zmiękczaczy wody z WiFi Pentair IQsoft

Seria zmiękczaczy wody Pentair IQsoft składa się z 4 modeli przystosowanych kolejno do dostarczania miękkiej wody w domach zamieszkałych przez: dwie, trzy, cztery, a nawet pięć osób. Jest kilka absolutnie istotnych zalet łączących te urządzenia. Należą do nich: głowica działająca w oparciu o elektrozawory, trwałe złoże jonowymienne, wieloletnia gwarancja, alarm poziomu soli, system zabezpieczający przed zanikiem prądu, kompaktowa obudowa i łatwa obsługa. Sam producent podkreśla, że ważną zmianą było wprowadzenie dwuliniowego, podświetlanego zegara zapewniającego łatwy odczyt informacji z wyświetlacza nawet w ciemnych miejscach.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 18

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 18

Innowacyjne rozwiązania w Pentair IQsoft

Projektanci pomyśleli o rozwiązaniu zapobiegającym tworzeniu się mostów solnych w zbiorniku solanki. Uzupełnianie zbiornika zachodzi przez15 minut, na 2 godziny przed każdą regeneracją. Badania wykazały, że to wystarczający czas do stworzenia odpowiedniego roztworu solanki.

Pentair IQsoft pamięta za Ciebie

Użytkownicy często zapominają o uzupełnianiu soli w zbiorniku. I na to znalazł się sposób. Alarm poziomu soli sam poinformuje o jej deficycie. Do tego Pentair IQsoft zużywa bardzo małe ilości wody i soli potrzebne do regeneracji.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 25

Kompaktowe wymiary zmiękczacza wody

Obudowa zmiękczacza wody Pentair IQsoft4 została stworzona nie tylko z myślą o ładnym, nowoczesnym wyglądzie, ale też możliwości montażu urządzenia nawet w bardzo małych przestrzeniach. Wyprofilowanie pokrywy zbiornika solanki pozwala na zamontowanie zmiękczacza wody nawet we wnękach.

Innowacyjny zmiękczacz wody wart uwagi

Podsumowując. Wprowadzone innowacje z pewnością zmienią myślenie o nowoczesnym zmiękczaczu wody. Mimo wysokiej ceny warto przemyśleć tę propozycję Pentair. Wysoka jakość, testy urządzeń i rozwiązania zapobiegające awariom sprawiają, że Pentair IQsoft może być jednym z najlepszych wyborów. Oprócz szeregu wyżej wymienionych zalet należy też wspomnieć o gwarancji. Na obudowę i butlę ciśnieniową Pentair zapewnia aż 10 lat gwarancji. Na głowicę sterującą zmiękczacza wody gwarancja wynosi 5 lat, a na elektronikę 5 lat. Sam producent mówi o zmiękczaczach wody tej linii: „Małe rozmiarem, ale wielkie wydajnością” – te słowa można uznać za najlepsze podsumowanie zmiękczaczy wody Pentair IQsoft.