Kurs programowania JavaScript

Lepiej uczyć się JavaScript z darmowych tutoriali czy płatnych szkoleń?

Internet jest prawdziwą kopalnią wiedzy o programowaniu, dlatego też warto wykorzystać jego potencjał, aby podszkolić swoje dotychczasowe umiejętności. W sieci można znaleźć bardzo wiele darmowych i płatnych materiałów do nauki wielu różnych języków programowania. Dostępne są interesujące kursy dla amatorów, jak i również dla zaawansowanych programistów.

Jakie kursy JavaScript warto wybrać?

Dla osób, które chcą nauczyć się programować w języku JavaScript odnalezienie się w dostępnych tutorialach może być naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Według bardzo wielu specjalistów z branży IT najciekawsze kursy można odnaleźć na zagranicznej platformie Udemy, która specjalizuje się właśnie w kursach programowania. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które dobrze posługują się językiem angielskim. Osoby, które poszukują polskojęzycznych tutoriali z najwyższej światowej półki powinny zaznajomić się z polską platformą Strefa Kursów, która oferuje bardzo wiele interesujących kursów w przystępnej cenie.

Dla kogo jest kurs JavaScript?

Osoby, które chcą zostać profesjonalnymi programistami muszą w pierwszej kolejności bardzo poważnie zastanowić się nad tym, jaki język wybrać na start. Wbrew pozorom wybranie odpowiedniego języka nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka, a poszczególne języki mogą znacząco różnić się między sobą. Całkowicie inne umiejętności wymagane są od twórców nowoczesnych stron internetowych, a zupełnie inne od programistów zaawansowanych aplikacji komputerowych. Przez wybraniem języka programowania warto poważnie zastanowić się nad tym, co tak naprawdę chce się robić. Kurs JavaScript będzie najlepszym wyborem dla tych osób, które chcą tworzyć niesamowite strony www i bardzo dobrze znają HTML i CSS. Bardzo wielu początkujących programistów zaczyna swoją przygodę programowania właśnie od JavaScript.

Zapotrzebowanie rynku na programistów JavaScript

Jak łatwo się domyśleć wybór konkretnego kursu programowania powinien być uzależniony nie tylko od tego, co nas interesuje, ale również od tego, jakie jest zapotrzebowanie na rynku. Osoby, które preferują front-end powinny wybrać HTML5, CSS3 i JavaScript, dzięki którym będzie można znaleźć pracę jako projektant stron i sklepów internetowych. Zapotrzebowanie na projektantów stron internetowych jest naprawdę bardzo duże, dlatego też bez żadnego większego problemu powinnyśmy znaleźć dobrze płatną pracę.

Udemy JavaScript zaawansowane-techniki
Platforma szkoleniowa Udemy być może zaskoczy Cię profesjonalnie przygotowanymi szkoleniami z programowania w JavaScript również w języku polskim, choć osobiście preferuję ich kursy po angielsku

Czy warto uczyć się z tutoriali?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepszym wyjściem jest zapisanie się na studia informatyczne, czy też wykupienie stosownych kursów internetowych, dzięki którym będzie można uczyć się programowania we własnym zakresie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w branży IT jest wielu samouków, którzy są specjalistami z najwyższej światowej półki pomimo tego, że nie ukończyli studiów wyższych. Nawet realizując bardzo ciekawe projekty na studiach dość trudno jest nauczyć się programowania, dlatego też dla większości osób doskonałym wyborem są platformy typu Strefa Kursów lub Udemy, które oferują kursy programowania dla każdego.

Czy Strefa Kursów to najlepsza alternatywa dla stacjonarnych szkoleń?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szkoły programowania. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które nie chcą marnować 2-5 lat na studia. Dzięki szkołom programowania można cały czas nauki zminimalizować i zmaksymalizować efektywność pracy. W profesjonalnych szkołach programowania uczy się ciężko, ale owocnie i co najważniejsze bardzo produktywnie. Jedyną wadą szkół programowania jest to, że bardzo dużo one kosztują. Za niektóre kursy trzeba zapłacić nawet ponad 10 000zł. Osoby, które nie mają jeszcze dobrze płatnej pracy z wiadomych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na tego typu wydatki. W takiej sytuacji warto wybrać kurs JavaScript, który oferuje Strefa Kursów i szkolić się samodzielnie. Dzięki odpowiedniej motywacji można naprawdę bardzo szybko nauczyć się programowania i w krótkim czasie zostać świetnym specjalistom.

Języki webowe stale zdobywają na znaczeniu

W dzisiejszych czasach HTML + CSS + JavaScript to najpopularniejsze języki webowe, bez których bardzo trudno jest wyobrazić sobie projektowanie witryn internetowych i rozbudowanych serwisów online. Osoby, które chcą zostać dobrymi programistami, powinny poznać tą trójkę przynajmniej w stopniu podstawowym. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale porządny kurs JavaScript może przydać się również tym osobom, które siedzą głównie w backendzie i aplikacjach desktopowych. Każdy kto opanuje język JavaScript będzie miał nie tylko szersze horyzonty działania, ale również dobrze pozna technologie frontendowe, które mogą przydać się w niedalekiej przyszłości.

Strefa Kursów JavaScript programowanie asynchroniczne
Strefa Kursów to wiodąca na naszym rynku platforma szkoleniowa skupiająca się głównie na nowoczesnych technologiach – profesjonalnie przygotowany kurs JavaScript z programowania asynchronicznego to dobry wybór

Zapotrzebowanie na specjalistów od JavaScript

Jak każdy programista dobrze wie JavaScript nigdy nie był wybitnym językiem do programowania, ale wykorzystywany jest on praktycznie wszędzie, dlatego też warto zaliczyć chociaż podstawowy kurs JavaScript. W dzisiejszych czasach jest bardzo duże zapotrzebowanie na programistów, którzy piszą kod w JavaScript, dlatego też nie powinno być problemu z znalezieniem potencjalnego pracodawcy. W dużej mierze wynika to z popularności Node.JS. Środowisko JavaScript trzyma się bardzo dobrze i wiele osób z branży IT uważa, że język ten przez najbliższe lata w dalszym ciągu odgrywać będzie bardzo ważną rolę.

Kurs JavaScript na start

Język JavaScript ma bardzo niski próg wejścia, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą nauczyć się programowania od zera. Sporą zaletą języka jest również to, że podstawowe konstrukcje można bardzo szybko opanować, dzięki czemu dalsza nauka będzie czystą przyjemnością. W JavaScript można pisać nie tylko proceduralnie, ale również obiektowo i funkcyjnie, dzięki czemu każdy odnajdzie swoją drogę. Aby zacząć programować w JavaScript wystarczy kurs dla początkujących i zwykły edytor tekstu. Aby nauczyć się podstawowych instrukcji języka JavaScript wystarczy otworzyć kod dowolnej strony www i dokładnie ją przeanalizować. JavaScript może pochwalić się także dużą społecznością, dlatego też zawsze będzie można liczyć na fachową pomoc. Korzystając z kursów Strefa Kursów można również nawiązać korespondencję z autorem szkoleń.

Naukę programowania w JavaScript możesz rozpocząć od zaraz. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko się zmobilizować do wielogodzinnego kursu. Niemniej warto, bo w efekcie można oszczędzić mnóstwo czasu. Sprawdź kupony rabatowe do kursów JavaScript na stronie https://www.kupony.org/blog/nauka-programowania-w-javascript-czy-warto/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.